Perenospora - 7. června



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?)
28.6.2010 11:30
Takže Mikulov, už i Kodrjanka, široko daleko žádná voda. Mirek
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 20.6.2010 18:58

ja zatim strikal dvakrat Championem-na Müllerovi se objevily olejove skvrny, nastesti po dvou postricich se uz neobjevily a rostliny zatim zdarne rostou-vcetne jinych odrud

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 22.6.2010 12:24

Chtel bych se zeptat co delat kdyz cca hodinu a pul po postriku acrobatem vse splachla bourka - opakovat?

 

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 22.6.2010 12:37
Repete, pro sichr. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.239 (?), 23.6.2010 21:50

Pokud dáváte k Acrobatu smáčedlo/Sylwet nebo Agrovital/obavy bych neměl ale pokud se objeví první fleky postřik bych opakoval.Jinak platí že Acrobat je lokálně systémový a v době vysokých tlaků nevydrží na rostlině déle jak 7 až 10 dní.Pokud jste smáčedlo nedal, připojuji se k Mirkovi-sichr je sichr.Venouš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 25.6.2010 7:50

Už je padlí i na bobulích, postřik jsem včera večer opakoval (Falcon). Co se týče perenospory tak jsem dnes ráno ohlížel révy a je ÚPLNĚ VŠUDE!!!, u mne, u sousedů na moštových, prostě VŠUDE, a to je po dvou postřicích. JEDINÁ VYJÍMKA KDE JSEM JI ZATÍM NEPOZOROVAL JE ARKADIA. Takže jdu koupit další postřik, dnes mi to nevyjde snad zítra ráno, vezmu nůžky a půjdu stříkat a selektovat. Hlavy co nerodí spálím, co rodí a neznám odrůdu, spálím na podzim a vysadím 20 záložníků, kteří by měli být odolnější. Hyn sa hukáže - Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 25.6.2010 9:14

Zdravím pane Mirku! Zkuste ještě zabojovat, vystřídejte fungicidní přípravky, použijte koncetraci na "horní hraně", přidejde smáčedlo, namíchjte kombinaci dvou přípravků s odlišným účinkem (preventivní + léčivý). Věřím, že letošní rok je u Vás opravdu EXTRÉMNÍ, co se týká vlhkosti a podmínek pro rozmnožovíní plísní. Horší už to být opravdu nemůže, snad jen totální záplava. Chápu, že jste naštvanej,  po tolikém úsilí. Znám to. Proto Vám držím pěsti!

PS.: A jak u Vás vypadají vinice vzdálené dál od řeky, na svazích, kde nebyl tak enormní tlak vlhkosti a spodní vody? Jsou na tom líp?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 25.6.2010 9:29

Muzete mne poradit dalsi postup - cca pred mesicem jsem strikal discusem - primarne proti padli. Ted pred 10 dny jsem vino vzal acrobatem a discusem. Vino je zatim zdrave (musim zaklepat). Jak ted dal  - kontrolovat a cekat, nebo preventivne v nejakych intervalech opakovat. Nerad bych to nejak prehanel.

 

Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 25.6.2010 9:39
Hezký den Vám přeji, včera i dnes jsem jsem sondoval ve dvou různých vinařských prodejnách, a i šedavý povlak na mých bobulkách je PERONOSPORA! Léčil jsem padlí ale révě jsem v žádném případě těmito postřiky neublížil. V obou prodejnách jsme probírali postřiky a de facto jsme skončili, i vzhledem ke krátké ochr. lhůtě kterou potřebuji s ohledem na okolní plodiny, u RIDOMILu GOLD MZ. Systémový, max tři postřiky cca po 14 dnech, po odkvětu a nasazení bobulí přejít na kontaktní měďnaté (KUPRIKOL) nebo podobné. Co se týče "selekce" tak mám odrůdy od bred_ika které stále čekají na výsadbu. Začal jsem zvedat zahradu o cca 15 čísel abych je mohl konečně vysadit (tady jsem si na 100% jistý co budu sadit). K PS.: Na Kodrjance v Mikulově mám jen zažloutlé listy, plůdek jeden prťavý (vyráží odspodu) ale nemoci nepozoruji, vinohrady pod Pálavou jsou hodně do žluta, jak bude příležitost omrknu to zbízka, do terénu se dlouho nedalo vjet a je možné že to zanechalo následky. Dle prodejců vinařských potřeb je tlak plísně velmi velký a jen díky nízkým nočním teplotám není ještě katastrofální, s padlím ještě nikdo nepřišel. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 28.6.2010 11:30
Takže Mikulov, už i Kodrjanka, široko daleko žádná voda. Mirek
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 28.6.2010 11:51

u mne se cca pred mesicem objevila jen perenospora na Müllerovi, ostatni odrudy vse ok, postacily zatim dva postriky a je pokoj, ale je zas pravda, ze jsme sucha lokalita-natozpak letos-oproti Morave...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?14:48
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika