Padlí



host - 34.50 (?)
22.7.2009 15:23

Bedík má pravdu, Falcon je v současnosti jednička, ZATO jen na prevenci nebo na poslední postřik, když réva zaměká. ZATO, DISCUS, Qadris a jejich příbuzní totiž dlouho chrání list proti listové formě padlí, který se vyskytuje v podzimních měsících a je zdrojem infekce do dalších let.  Discus a kolektiv dobře fungovaly do roku 2006, kdy byla prolomena rezistence.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 34.214 (?), 21.7.2009 15:24, zobrazeno: 5014x

Zdravím pánové,

který přípravek raději použít pro postřik révy proti padlí, když už se tam vyskytuje?

Mám doma Falcon a Zato, který je vhodnější?

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 178.82 (?), 21.7.2009 21:06

Určitě Falcon, Zato je jen na prevenci!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.50 (?), 22.7.2009 15:23

Bedík má pravdu, Falcon je v současnosti jednička, ZATO jen na prevenci nebo na poslední postřik, když réva zaměká. ZATO, DISCUS, Qadris a jejich příbuzní totiž dlouho chrání list proti listové formě padlí, který se vyskytuje v podzimních měsících a je zdrojem infekce do dalších let.  Discus a kolektiv dobře fungovaly do roku 2006, kdy byla prolomena rezistence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 23.7.2009 23:18

Mohl byste mi padli vyfotit? na internetu jsem nasel nejake fotografie, ale nikde detail. Rad bych videl rub i lic, abych to poznal... az to moje reva bude mit.

Nicmene take mam problem:

Namnozil jsem si od sveho taty revu a ma ji napadenou vlnovnikem. Co s tim mam delat? Na listech je na rubu videt plstnateni a na lici jsou hrbolky. Vsechny napadene listy jsem otrhal (je to rizek, takze jich moc k trhani nebylo), ale zjevne to nepomohlo. Nove listecky opet hrbolkuji a plstnati.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.1 (?), 26.7.2009 19:53

riesim podobny problem,

pouzit napr. Omite

a do buducna vykonat na jar pred rasenim postrek Sulka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika