Padání bobulí



host - 253.108 (?)
27.8.2021 0:07

Zasychanie bobul/trapiny je komplikovanejsi problem, s pricinami a riesenim si aj odbornici lamu hlavu.
Urcite vyznamny vplyv na riziko vyskytu ma aj odroda (nemam info ci aj Rhea). Bezne sa stava, ze jedna odroda ma problem a ine nie.
Urcite negativnym faktorom je silne zatazenie korena urodou, pomoze redukcia urody najlepsie v uvodnom stadiu velmi malych bobul.
Vyzivove nedostatky su moznou pricinou, ale nie je to take jednoznacne ci to je ten pravy dovod.
Vädnutie strapcov
Odumieranie strapiny - fyziologická porucha

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 168.40 (?), 25.7.2021 19:09, zobrazeno: 882x

Ve skleníku mám několik let révu Rheu. Letos asi před měsícem začaly opadávat bobule, zalévala jsem, ale padají dále. Zjistila jsem, že usychají i stonky na kterých jsou bobule /nevím přesně jak se nazývají/. Co je příčinou, nebo co jsem dělala špatně. Děkuji za odpovedˇ Dáda

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 26.7.2021 12:31

Dádo, ty v uvozovkách nitky mezi bobulemi se jmenují třapina. Víte sama nejlépe, jaký máte ve skleníku režim-průnik slunečních paprsků a s tím spojené max.teploty, vlhkost, výskyt houbových chorob, jiných živ.škůdců, vydatnost zeminy-hnojení, četnost, způsob zálivky, ventilace-větrání, co dalšího v něm pěstujete... Chcete-li dojít s větší přesností ke příčině a řešení Vašeho problému s révou, tak se prosím více rozepište k nastoleným tématům a klidně i šířeji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.40 (?), 26.7.2021 18:49

Na jedné straně skleníku pěstuji tyčová rajčata a na druhé mám Kodrjanku a zmíněnou Rheu. Loni jsem měla pod vínem květák, ale protože ohromně vysoko narostl, tak jsem tam zasadila letos keříčková rajčata. Předpokládala jsem, že to budou malé keříčky, ale vyrostla rovněž dost velká monstra. Hnojila jsem v dubnu a květnu rozpuštěným Cereritem. Nyní již jen zalívám vodou z rybníka. Na Kodrjance je vše v pořádku. Stříkala jsem 1x proti plísni po odkvětu, možná to bylo i zbytečné.Skleník mám na slunečné straně z východu a západu, na jižní straně proti vchoduje zastíněný trochu ostružinou, ale Rheu mám blízko dveří, které jsou povětšinu dne zavřené pouze sítí proti hmyzu, na střeše skleníku dvě větrací okna.

Ještě si vzpomínám, že na podzim jsem přihnojovala trochou NPK. To je asi vše. Děkuji předem za případné rady.Dáda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 27.7.2021 5:35

Vámi uvedené ukazuje na přehnojení dusíkem-jeho přebytek může být až toxický! Zkusme se poučit z toho, jak se rostliny chovají-vyvíjejí -obr květák loni, stejně tak i letošní rajská... Okamžitá pomoc je prolití zeminy větší dávkou vody a důkladné větrání, později výce promyslet výživové nároky plodin, zahrnout do talíře, ze kterého se rostliny sytí alespoň přibližně obsah rozhodných prvků v základní zemině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 27.7.2021 5:37

Sypu si popel za vícefrown-ale na funkci rostlináře to vliv nemálaugh!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.108 (?), 27.8.2021 0:07

Zasychanie bobul/trapiny je komplikovanejsi problem, s pricinami a riesenim si aj odbornici lamu hlavu.
Urcite vyznamny vplyv na riziko vyskytu ma aj odroda (nemam info ci aj Rhea). Bezne sa stava, ze jedna odroda ma problem a ine nie.
Urcite negativnym faktorom je silne zatazenie korena urodou, pomoze redukcia urody najlepsie v uvodnom stadiu velmi malych bobul.
Vyzivove nedostatky su moznou pricinou, ale nie je to take jednoznacne ci to je ten pravy dovod.
Vädnutie strapcov
Odumieranie strapiny - fyziologická porucha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika