odrudy vinné révy



host - 77.185 (?)
14.3.2008 12:00

Podle mých 15ti letých zkušeností s interspecifickými odrůdami (nazývané též resistentní), pěstovanými v mrazové kotlince 300 m.n.m. západně od Brna se jako nejodolnější jeví odrůda Muškát oděsský (zatím bez příznaků chorob), padlím částečně trpí Krystal a Nero - tyto tři druhy nevyžadují postřik, další mnou pěstované odrůdy min. jeden postřik vyžadují.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 168.167 (?), 14.3.2008 12:25

Přesně tak, zajímají mě pravokořenné odrůdy vycházející z V. labrusca.  Omlouvám se za poněkud nejasný dotaz a díky za tip.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.152 (?), 14.3.2008 13:18

Abych pravdu řekl, nejsem zrovna příznivcem těchto odrůd, ale kolegyně má mohutný keř Lydie, z které pravidelně dělá burčák, další známý má odrůdu Ananasnyj. Sám mám bezsemennou americkou odrůdu Glenora, ale ochutnám teprve snad letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 18.177 (?), 16.3.2008 19:45

Prim je dost odolný proti padlí i peronospore. Měl jsem v Dolních Kounicich řadek Primu vzdalený cca 1metr od sousedového řádku se silně napadeného padlím u RR. Neše keře byly úplně zdravé (bez postřiku). Jediné co jsem na PRIMu objevil je černá skvrnitost.

Mám totiž původní klon PRIMu z Maďarska. Později když byl nedostatek žádané odrůdy tak obchodníci Vám prodali sazenice úplně něco jiného. To se mi stalo ve V.Bílovicích. Proto zvažte jestli máte skutečně PRIM.

Drahoš Míša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.13 (?), 11.3.2008 21:34

Skutecne rezistentni vino neexistuje, jsou jen vice a mene odolne odrudy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 77.185 (?), 14.3.2008 12:00

Podle mých 15ti letých zkušeností s interspecifickými odrůdami (nazývané též resistentní), pěstovanými v mrazové kotlince 300 m.n.m. západně od Brna se jako nejodolnější jeví odrůda Muškát oděsský (zatím bez příznaků chorob), padlím částečně trpí Krystal a Nero - tyto tři druhy nevyžadují postřik, další mnou pěstované odrůdy min. jeden postřik vyžadují.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika