Nemoc revy



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?) 
8.7.2014 6:34

Asi Vám to nepomůže, ale mám úplně to samý letos. Vyskytuje se to náhodně na hlavách, ale v míře větší, než akceptovatelné. Čím to je netuším.crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Pita - (26) - 168.53 (?), 7.7.2014 19:08

dle prilozene fotografie, stale je to padli, nebo na tom mam jeste jinou nemoc? objevilo se nahle dnes... strikano jiz dvakrat falconem.. diky za odpovedi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 7.7.2014 19:39

Toto poskození hroznů mi jako padlí nepřipadá. Spíš bych si tipnul na poškození slunečním úpalem. Je to u zdi a když tam neproudí vzduch snadno se to přehřeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 7.7.2014 20:20

Souhlas s Wimpim, je to úpal. Wimpi, stále Vám dlužím tu situační zprávu, ale nějak se nemůžu dostat k jejímu sepsání. Zdravím. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 7.7.2014 20:55

Letos pozoruji stejný kaz u angreštu.Ty bobule, které nebyly vystaveny tolik slunci(schované pod listem) úpalem nebyly postiženy.Neřádí "ozonová díra"?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pita - (26) - 168.53 (?), 9.7.2014 20:24

dekuji. nejspise mate pravdu, nikam to nepostupuje, vadne jsou jen ty bobule, ktere byli spatne v ten jeden den...

...snad si tedy aspon trochu hroznu uziji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 13.7.2014 20:54

Těsně u skla skleníku pozoruju zmíněný úpal na některých bobulích.Většina ostatních zrn i střapců jsou v pořádku.Dozrávající Augustovskij by mně měl už brzy předvést ve skleníku svoji kvalitu.Venku polozralé střapce s jistotou spořádali zabydlení kosové, které ještě v zimě přikrmuji (asi už pomalu přestanu).AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 23.8.2014 18:44

Již jsem to tady někde zmiňoval a dnes trochu více nafotil. Takhle mám poškozeny bobule na odrůdě At-6-3-sk. Nevím zda je to následek dřívějšího napadení peronosporou nebo reakce na něco. Takto se bobule chovají na viditelně poškozené třapině ale i na zdravé. Nejdříve to vypadá jako by se bobule začala vybarvovat ale pak se to hnědé propadne. Poškozená část je tvrdá a na jiných odrůdách se to nevyskytuje.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.43 (?), 12.9.2014 23:41

Omlouvám se, ale mám problém z neznalosti... Stříkal jsem pouze Kuprikolem. A dopadl jsem jako hubkař, opadaly mi takřka všechny listy. Co se to mohlo přihodit, poradí někdo?   Ludvík

napadený list
napadený list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.9.2014 9:07

Révu Vám napadla plíseň a zlikvidovala listy. Ošetření je nutno provádět průběžně, ale pokud je takové počasí, tak jako vládne v této parodii na léto, tak nepomůže ani postřik svěcenou vodou. Ošetřoval jsem několikrát, profíci ošetřijí stále (já osobně sílu na nějakých 8-10 postřiků nemám), ale stejně jde réva do kytek. Hnije to, plesniví a hrozny končí na zemi, v tomto mokru nemá smysl jž něco podnikat, jen se těšit na příští rok a doufat že bude lepší.

Rady ohledně přípravků (peronospora révy, padlí révové, šedá hniloba) najdete na diskuzích o révě, popisy např. na Agromanualu.cz. Opad listů choroba urychlí, ale pokud réví vyzrálo, tak by to nemělo mít na příští úrodu vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika