Nemoc revy



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
8.7.2014 6:34

Asi Vám to nepomůže, ale mám úplně to samý letos. Vyskytuje se to náhodně na hlavách, ale v míře větší, než akceptovatelné. Čím to je netuším.crying

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 8.7.2014 6:34

Asi Vám to nepomůže, ale mám úplně to samý letos. Vyskytuje se to náhodně na hlavách, ale v míře větší, než akceptovatelné. Čím to je netuším.crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Pita - (26) - 168.53 (?), 7.7.2014 19:08

dle prilozene fotografie, stale je to padli, nebo na tom mam jeste jinou nemoc? objevilo se nahle dnes... strikano jiz dvakrat falconem.. diky za odpovedi


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 7.7.2014 19:39

Toto poskození hroznů mi jako padlí nepřipadá. Spíš bych si tipnul na poškození slunečním úpalem. Je to u zdi a když tam neproudí vzduch snadno se to přehřeje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 7.7.2014 20:20

Souhlas s Wimpim, je to úpal. Wimpi, stále Vám dlužím tu situační zprávu, ale nějak se nemůžu dostat k jejímu sepsání. Zdravím. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 7.7.2014 20:55

Letos pozoruji stejný kaz u angreštu.Ty bobule, které nebyly vystaveny tolik slunci(schované pod listem) úpalem nebyly postiženy.Neřádí "ozonová díra"?  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pita - (26) - 168.53 (?), 9.7.2014 20:24

dekuji. nejspise mate pravdu, nikam to nepostupuje, vadne jsou jen ty bobule, ktere byli spatne v ten jeden den...

...snad si tedy aspon trochu hroznu uziji :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 13.7.2014 20:54

Těsně u skla skleníku pozoruju zmíněný úpal na některých bobulích.Většina ostatních zrn i střapců jsou v pořádku.Dozrávající Augustovskij by mně měl už brzy předvést ve skleníku svoji kvalitu.Venku polozralé střapce s jistotou spořádali zabydlení kosové, které ještě v zimě přikrmuji (asi už pomalu přestanu).AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 23.8.2014 18:44

Již jsem to tady někde zmiňoval a dnes trochu více nafotil. Takhle mám poškozeny bobule na odrůdě At-6-3-sk. Nevím zda je to následek dřívějšího napadení peronosporou nebo reakce na něco. Takto se bobule chovají na viditelně poškozené třapině ale i na zdravé. Nejdříve to vypadá jako by se bobule začala vybarvovat ale pak se to hnědé propadne. Poškozená část je tvrdá a na jiných odrůdách se to nevyskytuje.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 247.43 (?), 12.9.2014 23:41

Omlouvám se, ale mám problém z neznalosti... Stříkal jsem pouze Kuprikolem. A dopadl jsem jako hubkař, opadaly mi takřka všechny listy. Co se to mohlo přihodit, poradí někdo?   Ludvík

napadený list
napadený list
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 13.9.2014 9:07

Révu Vám napadla plíseň a zlikvidovala listy. Ošetření je nutno provádět průběžně, ale pokud je takové počasí, tak jako vládne v této parodii na léto, tak nepomůže ani postřik svěcenou vodou. Ošetřoval jsem několikrát, profíci ošetřijí stále (já osobně sílu na nějakých 8-10 postřiků nemám), ale stejně jde réva do kytek. Hnije to, plesniví a hrozny končí na zemi, v tomto mokru nemá smysl jž něco podnikat, jen se těšit na příští rok a doufat že bude lepší.

Rady ohledně přípravků (peronospora révy, padlí révové, šedá hniloba) najdete na diskuzích o révě, popisy např. na Agromanualu.cz. Opad listů choroba urychlí, ale pokud réví vyzrálo, tak by to nemělo mít na příští úrodu vliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika