Jedno očko na tažni



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 235.107 (?)
16.5.2012 22:15

a Wimpi, odkud tedy jste?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 16.5.2012 22:08

Já vysokou spodní vodu nemám, vodou to asi nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 16.5.2012 21:38

Z kmínku byste měl z letorostů zapěstovat nové tažně pro příští rok, takže stávající by měl být zastřižen, pokud se tedy jedná o klasický kmínek s jedním nebo dvěma tažni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.5.2012 21:42

jedná se Mirku o nové sazenice, tedy letos by měly dát první ukázkovou úrodu, a je to jeden kmínek a jeden tažeň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 16.5.2012 21:57

Ať už se ukáže nebo ne, tak stejně tažeň nezůstane ale zapěstuje se nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 16.5.2012 21:29

Navazuji na předešlé příspěvky pánů Mirka  a Peetoo-a. Rád bych se také připojil do diskuse o úmrtnosti révových sazenic a keříků z jara. Už jsme si s Mirkem o tom dneska i něco psali. I já mívám s tímto v poslední době problémy. Pozoruji to u jedno až přibližně tříletých rostlin. Projevuje se to tak, že po zimě rostlina buď vůbec nevyraší a nebo naraší, pak se ale růst výhonů zastaví a ty začnou pomalu a bez zjevné příčiny uvadat, následně hyne celá rostlina. Nemám pro tento jev jednoznačné logické vysvětlení. Postihuje to jak roubované rostliny (u mne např. Prim, Kodrjanka), či pravokořenné a jak uvádí Mirek i slušně mrazuodolné "ruské" odrůdy (např. Vostorg, Sfinx, Viktoria). Původně jsem to přičítal teplotnímu poškození kořenů při vysokých mrazech, ale letos mi takto odešlo dokonce i několik loňských pravokořenných sazenic, které jsem předpěstovával v kontejnerech a které jsem nevystavil nižším teplotám, než -10°C. Kontejnery jsem měl zapuštěny do půdy až po horní okraj. Toto jarní vadnutí mi připadá jako jakýsi stresový syndrom, vyvolaný snad prudkými výkyvy teplot z jara (?). Nevím. Může to být zaviněno silným namrznutím rosných kořínků v zimě? Nevzpomínám si, že by mi bez zjevné vnější příčiny "odešel révový keřík v průběhu pozdější vegetace, děje se tak vždy z jara, v období duben - květen. Velmi uvítám názory ostatních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 16.5.2012 21:45

Teorii že k poškození dochází až na přelomu zima/jaro by mohlo podpořit i to, že odebrané řízky normálně raší a koření. Zvláště odrůdy z Východu jsou odolnější proti mrazu, ale to co jim předvádí počasí tady, tak s tím se asi nedokáží moc vyrovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 16.5.2012 22:02

Severně od Černého moře už je vyloženě pevninské klima. Jsou zde suché mrazivé zimy, pak rychlý nástup jara a horké léto. Zato u nás se zima s jarem přetahují o nadvládu skoro dva měsíce. Pak réva neví, jestli má rašit nebo spát. Dneska u nás zase bude přízemní mráz, před čtrnácti dny bylo skoro 30°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 235.107 (?), 16.5.2012 22:15

a Wimpi, odkud tedy jste?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 16.5.2012 22:22

Jižní Čechy, Strakonicko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 16.5.2012 22:29

hm..tam to vys.spodní vodou asi nebude, i když člověk nikdy neví, to musíte vědět vy sám

zítra budu nové sazenice zadrnovávat, mrazu se bojím možná víc jak ty sazenice, nos snad to nějak přežijem, révě zdar!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika