Jak napravit řezem tuto révu



Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?)
24.2.2014 10:29

Já vás musím pochválit. Jenom vás ještě musím upozornit na jisté problémy, se kterými se setkáte až vám to začne plně růst. Týkají se toho dočasného "keře". Počítejte s tím, že z ponechaných tažňů keře začnou růst dlouhé šlahouny, což je v principu správně. Ale protože jeho kmínek je vzhledem k drátěnce hodně vysoký, letorosty nebudou mít potřebnou oporu. Takže se vám postupně začnou svěšovat dolů. Zkuste je nějakým improvozivaným způsobem postupně rozprostřít a připevnit k drátěnce.  Naštěstí po této sezoně již budete mít připraven onen finální nižší kmínek se standardním révím, se kterým vás tyto potíže nepostihnou. A příští rok, podle situace dočasný kmínek odstraníte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 22.2.2014 9:10

WIMPI díky, nebude se mi to zdát drastické, vím, že řez je základ, takže to tak provedu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 90.181 (?), 22.2.2014 22:02

Pane Paľo:, zkuste mi prosím odpovědět na to, na co jsem jse zeptal. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 24.2.2014 9:27

Takže provedeno, je to nyní již dobré?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 24.2.2014 9:55

Rozhodně už takto donutíte révu nasadít dost letorostů. V sozóně už to pak bude jen o tom udělat správný podlom a podporovat hlavně budoucí tažně. A něměli by se na nich nechávat fazochy.           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 24.2.2014 10:29

Já vás musím pochválit. Jenom vás ještě musím upozornit na jisté problémy, se kterými se setkáte až vám to začne plně růst. Týkají se toho dočasného "keře". Počítejte s tím, že z ponechaných tažňů keře začnou růst dlouhé šlahouny, což je v principu správně. Ale protože jeho kmínek je vzhledem k drátěnce hodně vysoký, letorosty nebudou mít potřebnou oporu. Takže se vám postupně začnou svěšovat dolů. Zkuste je nějakým improvozivaným způsobem postupně rozprostřít a připevnit k drátěnce.  Naštěstí po této sezoně již budete mít připraven onen finální nižší kmínek se standardním révím, se kterým vás tyto potíže nepostihnou. A příští rok, podle situace dočasný kmínek odstraníte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 24.2.2014 13:44

Podle jaké situace příští rok dočasný kmínek odstraním? Jesli finální bude dosti obrostlý a již schopen rodit? Však, pokud Vám to nevadí, budu samozřejmě průběžně informovat o vývinu révy a Vy mne usměrňovat a vést. Zatím velice děkuji, sám, ačkoliv tomu tolik nerozumím, jsem nadšený. Tak nějak jsem si to představoval, ale bál většího řezu. Smekám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 24.2.2014 17:10

Nehledejte v tom vědu. Réva řez miluje. wink

Kmínek odstraníte, když budete chtít. Nabízí se totiž myšlenka ponechat ho a vyvést odtud každoročně tažeň na druhou stranu. Záleží to od výkonu keře jako takového a na prostorových dispozicích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 24.2.2014 21:51

Pane Otane, dejte sem foto, až budou nové výhony dlouhé přibližně 30 cm až půl metru. Kouknem, jak a odkud to bude bujet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Otan - (30) - 150.3 (?), 12.6.2014 15:38

Tak mí věrní rádcové, myslím, že nastal čas, pochlubit se fotkou, jak se má k světu opravená réva. Dle mého laického názoru, je moc pěkná!! Myslím, že by potřebovala nějak upravit, poraďte, díky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 109.116 (?), 12.6.2014 16:04

Udělejte ještě jeden snímek - zaměřený na spodní část keře, konkrétně na ten obloukovitě zahnutý kmínek, aby pokud možno bylo vidět, odkud z něho vyrůstají letorosty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika