Hálčivec, vlnovník - postřik?



host - 168.167 (?)
4.5.2009 10:47

Jeden tip bych měl, na zmlazení  ... Před rokem jsem při sekání trávy usekl starý kmínek révy.  Ještě ten samý rok se podařilo vypěstovat nový, ideálně rovný kmínek. Letos je stromek v perfektní kondici a v plné plodnosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
zajac007 - (4) - 235.81 (?), 30.4.2009 9:14, zobrazeno: 33388x

Včera jsem na révě objevila obě tyto potvory. Jsem na vážkách zda postříkat nebo ne. Zdá se mi, že i květenství jsou nějaká zaschlá.

Vinohrádek mám první rok, koupili jsme ho současně s RD, tak zanedbanou révu jsem snad ještě neviděla. Snažím se ho dát do kupy a teď tohle :((

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 30.4.2009 11:20

Doporučuji postřik jakýmkoliv fungicidem proti padlí révovému se současným akaricidním účinkem (např. Kumulus). Přeju pěkný den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zajac007 - (4) - 235.81 (?), 30.4.2009 11:39

Cca před týdnem jsem postříkala Sulikolem proti padlí. Je možné teď použít proti roztočům Magus 200SC?

Kdyby byly nějaké tipy jak na neudržovaný vinohrad, např. i hnojení, stimulátor na list atd. budu jen ráda. Učím se za pochodu, bohužel.

Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jaan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 191.35 (?), 30.4.2009 11:46

Magus lze použít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 120.112 (?), 30.4.2009 21:23

Dělala jsi podtřik před rašením? Dávám Sulku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 30.2 (?), 4.5.2009 10:29

Taky bojuji s vlnovníkem. Postříkala jsem Sulkou při nalévání pupenů a vlnovník se objevil vesele zase. Tušíte někdo, co s tím? Teď už asi nějaký postřik aplikovat nejde, že? Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 4.5.2009 11:24

Pokud réva ještě nekvete, šlo by použít kombinaci Nissorun 10 WP + Omite 570 EW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.167 (?), 4.5.2009 10:47

Jeden tip bych měl, na zmlazení  ... Před rokem jsem při sekání trávy usekl starý kmínek révy.  Ještě ten samý rok se podařilo vypěstovat nový, ideálně rovný kmínek. Letos je stromek v perfektní kondici a v plné plodnosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 103.224 (?), 4.5.2009 21:38

Zdravím,

my již řadu let praktikujeme následující postup:

1) Při nalévání pupenů postřik Sulkou v koncentraci 4-5%;

2) Pokud byl v předcházejícím roce velký výskyt oidia, tak zhruba ve fázi 7 listů na letorostech děláme postřik přípravkem Karathane 0,05%,který účinkuje již od nižších teplot na rozdíl od sirnatých přípravků (Kumulus, Sulikol) v kombinaci s nějakým kontaktním přípravkem proti peronospoře např. Polyram WG 0,3%,přidávám také výživu na list např. Wuxal Super.

3) Před květem proti oidiu některý z triazolových přípravků např. Punch 10ew, Talent,Domark, atd.,  proti peronospoře fungicid se systémovým účinkem např. Aliette Bordeaux, který chrání i nové přírůstky během květu, proti obaleči např. Reldan nebo Calypso. Samozřejmě přidat výživu na list např. Wuxal.

4) Po odkvětu použít proti oidiu přípravek IQ Crystal společně proti peronospoře působícím Aliette Bordeaux.

5) Za 14 dnů to samé

6) Před uzavíráním hroznů přidat přípravek proti plísni šedé např. Rovral FLO, Eupren nebo Teldor, proti oidiu opět IQ-crystal, proti peronospoře např. Aliette Bordeaux (ideální po osečkování letorostů) nebo Folpan či jiné.

7)Do změkání bobulí pokračovat podle tlaku chorob v postřikování zhruba co 14 dnů kontaktními fungicidy např. Kuprikol nebo Champion+proti oidiu např. Kumulus, Sulikol nebo strobiluriny např. Discus, Zato. Jenom upozorním, že poslední postřik sirnatými přípravky by se měl u moštových odrůd provést min. 42 dnů před sklizní, neboť hrozí, že by se mohli rezidua dostat do vína. Jinak vše závisí na konkrétních podmínkách u vás a výskytu chorob. Jak je vidět, tak já chem. ochranu stavím především na přípravcích Aliete Bordeaux a IQ-Crystal, na které je spoleh, že ochrání v době nejvyššího tlaku i 14 dnů.Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 3.4.2011 8:13
Kdy se dá nejpozději stříknout réva Sulkou aby nedošlo k poškození pupenů? Ideální by byl nějaký snímek jak takový pupen vypadá, mám obavu že jsem postřik prošvihl, moc díky.
nafotil jsem pár pupenů v různých fázích rašení
nafotil jsem pár pupenů v různých fázích rašení





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika