Gročanka, Festivalnyj, Arkadia



host - 3.53 (?)
10.3.2010 17:26

Festivalnyj je zastaralá odrůda.  Gročanku neznám. Arkadie je asi nejlepší stolní odrůda, ale nepřetěžovat!  3 kg hroznů na metr čtvereční musí stačit. Pak je velmi chutná a dobře roste.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 218.83 (?), 7.3.2010 17:00, zobrazeno: 11028x

Dobrý den.

Prosím o názory na tyto odrůdy.Mám v plánu je na jaře zasadit.

Potřeboval bych co nejvíce informací.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 8.3.2010 7:13

Popis odrůdy Festivalnyj
Na vlastní oči jsem tuto odrůdu viděl jednou na Sádku, na první pohled nevypadá špatně, ale je velmi citlivá na napadení šedou plísní, protože její hrozny jsou velmi husté. Sám bych si ji nenasadil.

Popis odrůdy Gročanka
S touto odrůdo nemám vlastní zkušenosti.

Popis odrůdy Arkadia a ještě jeden
Arkadia patří mezi nejlepší stolní odrůdy. Opět jsem ji loni viděl na Sádku a kdybych ji neměl vysazenou, určitě bych ji chtěl. Není sice úplná špička v odolnosti mrazu a houbovým chorobám, ale to je snad jediné, co se jí dá vytknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jenamater - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 157.82 (?), 9.3.2010 0:31

Festivalnyj mě zklamal nízkými výnosy, jinak bez problémů, uvažuju o náhradě jinou odrůdou. Arkadia (na pergole): nádhera, zdravý bujný růst při běžném ošetření proti houbovým chorobám, nádherné hrozny a krásné velké listy, 350 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.53 (?), 10.3.2010 17:26

Festivalnyj je zastaralá odrůda.  Gročanku neznám. Arkadie je asi nejlepší stolní odrůda, ale nepřetěžovat!  3 kg hroznů na metr čtvereční musí stačit. Pak je velmi chutná a dobře roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.191 (?), 12.3.2010 18:39

Gročanka je velmi dobrá kvalitní odrůda, zdravé středně velké hrozny a stredně veliké bobule, barvy žlutě nazelenalé. Doporučuji k pěstování i proto, že v dobrém roce nevyžaduje víc než standartní základné ošetření proti houbovým chorobám. Má ráda dostatek slunce, ale daří se jí i v polostínu, dozrává pomerně brzy, cca v polovině srpna (195 mnm), ve vyšších polohách samozřejmě později.

Arkadia - moje zkušenosti se zhodují s předešlým příspěvkem, také doporučuji především nepřeplozovat. Jinak perfektní odrůda pro malopěstitele. Pěstuji cca 7 let a nikdy nebyl žádný problém kromě toho, že ji poměrně brzo objevují vosy - nutná je ochrana proti nim. V mých podmínkách dozrávají hrozny postupně už od prvního týdne srpna. Určitě jedna z nejlepších odrůd k dostání u nás v současnosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.132 (?), 9.4.2010 10:48

Pokud jste zklamaná výnosem, nemáte Festivalnij a nebo ho trápíte suchem. Je to jedna z nejplodnějších odrůd, na Sádku se velmi blíží 20 t/ha (maximum co u nás odrůda dá), i u mne v ještě horších podmínkách je jedna z nejplodnějších a vůbec není zastaralá. Jen ta odolnost vůči plísni šedé na hroznech (postříkat proti plísni, udělat probírku aby se nešířila a brzo sklidit)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 161.17 (?), 12.4.2010 16:57

Festivalného som pred dvomi rokmi zasadil desať koreňov na podnoži K5BB, sadenice som kúpil u Krausových. Ani druhý rok napriek tomu, že som sadenice extra polieval som nedopestoval kmienok.Tiež som očakával silný rast a dobrú úrodu, ale zatiaľ to tak nie je. Iné odrody sadené v tom istom čase rastú normálne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika