Co vaše réva?



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 191.158 (?)
7.6.2010 11:21
Co réva? Starší hlavy přežívají tyto výkyvy docela v pohodě ale mám obavy právě u těch nových, vloni vysazených. Co se týče krtků tak ti už asi prchli (nevěřím že by se utopili, topí se žížaly) a mravence to taky vyhání. Kdyby to trvalo pár hodin nebo i třeba dní, ale už je to týden a tak mám obavy.
hromadný úprk brablenců, a slimáky taky není už vidět.
hromadný úprk brablenců, a slimáky taky není už vidět.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 191.158 (?), 4.6.2010 7:50

Na svých stránkách má bred_ik velmi pěkně zpracované přehledy a poznatky nejen z loňského roku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 4.6.2010 18:11

to vim a diky Mirku za odkaz, ale prece jen by me zajimal uz letosek, nebot to byla pro revy velka zkouska, kdyz furt pršelo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 4.6.2010 19:58

Na révě jsem nenašel známky chorob, prozatím jsem letos svoje keře révy nestříkal ani jednou. Naprostá většina mých odrůd by měla být relativně odolná proti plísni révové. Proti padlí jsem vzhledem k nízkým zimním teplotám(-24°C) také neošetřoval, pravděpodobně vymrzlo. Jediné, co mě trochu trápí, jsou roztoči, ale vzhledem k nízkým teplotám jsem také neošetřoval, navíc jsem na podzim vysadil Typhlodromus pyri, ale nečekám že by byl jeho vliv letos patrný. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 4.6.2010 22:22
Já rovněž ještě nestříkal ani proti padlí ani proti plísni, ale už 2x proti roztočům (u jednoho postřiku jsem si nebyl jistý zda neopršel). Co mne ale nejvíce trápí, tak to je vysoká voda (viz. foto). Mám obavy že i dlouhodobě zvýšená hladina spodní vody může mít vliv na silnější tlak chorob a na celkové oslabení révy.
Jsme tak metr pod úrovní hladiny řeky.
Jsme tak metr pod úrovní hladiny řeky.
Voda vystupuje spod hráze, pokud o víkendu nezačne klesat tak asi vše shnije.
Voda vystupuje spod hráze, pokud o víkendu nezačne klesat tak asi vše shnije.
Réva roste doslova jako z vody
Réva roste doslova jako z vody
Loňská výsadba révy
Loňská výsadba révy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 6.6.2010 22:26

Máte to pane Mirku jako v hydroponii!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 191.158 (?), 7.6.2010 9:59

Je to v ..., od soboty to začíná být na pováženou. Řeka v neděli konečně klesla ale voda zatím neopadává. Už včera byl hic a voda se začíná nebezpečně prohřívat. U baráku mám úplně jiné starosti. O víkendu začala první réva kvést, sazenice co mám své a od bred_ika ještě v květináčích musím neustále hlídat a zalívat, stejně tak rajčata. Teď zvažuji zda révu do toho neštasného "rýžoviště" vůbec vysazovat. "Doufám" že se brzy začne nadávat na sucho protože velká voda je větší neštěstí.

Bez názvu
Bez názvu
..fuj..
..fuj..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.6.2010 10:33

Vše špatné je k něčemu dobré. Voda vám možná vezne část úrody (asi hlavně zeleninu), ale zároveň vám vezme a odplaví i krtky, kterých například já se nemůžu zbavit a kteří si pod mou zahradou vykutali podzemní město. Co já bych za takovéto lokální pokud možno několikahodinové vzdutí spodních vod dal!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 191.158 (?), 7.6.2010 11:21
Co réva? Starší hlavy přežívají tyto výkyvy docela v pohodě ale mám obavy právě u těch nových, vloni vysazených. Co se týče krtků tak ti už asi prchli (nevěřím že by se utopili, topí se žížaly) a mravence to taky vyhání. Kdyby to trvalo pár hodin nebo i třeba dní, ale už je to týden a tak mám obavy.
hromadný úprk brablenců, a slimáky taky není už vidět.
hromadný úprk brablenců, a slimáky taky není už vidět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 7.6.2010 15:21
uz je nekolikaty letni den(nad25st) tak reva roste jak jen muze, take jsem vypozoroval, ze podzimni vysadba je o dost vyhodnejsi-alespon kdyz ji pestuji na zahrade, ve velkem to uz asi neplati, nicmene je budu vysazovat prave na podzim, nebot uz ted je videt obrovsky rozdil mezi podzimni a jarni vysadbou-z podzimu jsou asi tak 3xvyssi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.6.2010 15:36

Nechápu, jaký může být rozdíl v efektu mezi podzimní výsadbou "na zahradě" a ve "velkém". Šlo by to nějak přivysvětlit? Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika