Co vaše réva?



host - 6.16 (?)
3.6.2010 12:07

okr.Rokycany,400 m.n.m.    7letý Vostorg pěstovaný jako kordon má výhony přes 0,5 m, na každém 2 květy.   4letý Prim a Boskop Glory je na tom podobně.  Loni sazený Krystal vypadá také dobře.  7 letá Kodrjanka má výhony tak 10-15 cm.  Předloni sazená Kodrjanka na severní stranu zdi začíná rašit.  7letá Arkadia asi pomrzla, na spodku kmínku začínají vyrážet 2 výhonky.Pokaždé vyrazila několikametrové letorosty, ale květů ještě méně než poskrovnu.Snažím se révu pěstovat jako kordon, Arkadia měla nejhorší výsledky.Asi ji vykopu.Pepík

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 191.158 (?), 3.6.2010 10:34
Stříkal jsem ji asi 3x, při kvetení přišly kroupy a pak byl měsíc hodně mokrý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 3.6.2010 12:50

snáď posledný príspevok bol ku Kodrjanke od spomínaného pána Mireka. takže to zničenie úrody bolo primárne spôsobené mechanickým poškodením bobúľ krúpami a až sekundárne sa dostali do rán choroby. môžem to tak chápať? keby neprišli krúpy, tak by nebola Kodrjanka tak napadnutá? aké máte skúsenosti po minulé roky (bez krúp)? myslím napadnutie perenospórou a padlím(múčnatka).

Bred-ik - aká bolo u vás odolnosť voči chorobám u Kodrjanky?

VJK - je mi jasné, že každý má iné mikropodmienky. len mám v živej pamäti jeden 4 ročný vinič, čo som minulý rok vykopával z átria (skúsenosti s preštepovaním viniča nemám). praskanie bobúľ prišlo ešte pred vyfarbovaním strapcov (minulý rok a predminulý tiež), následne veľké napadnutie chorobami aj na plodoch. tak mám podozrenie, či to nebola zrovna Kodrjanka. strapce totálne "odišli" ešte v zelenom stave. škoda, že otec neponechal ani jeden strapec, na bližšie určenie toho no-name-u. ale vyzerali zle. pritom ostatný vinič - Nero, Vostorg boli za rovnakých podmienok úplne v pohode, strapce tiež. čakal som, že v chránenom átriu budú lepšie podmienky, môže byť, že odroda bola len zle zvolená. každopádne tu Kodrjanku ponechávam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 4.6.2010 20:00

Na Kodrjance jsem doposud nikdy neměl plíseň révovou, jen výjimečně padlí. Horší je to s její odolností mrazu a také hráškovatěním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 6.6.2010 19:31
ďakujem za odpoveď ohľadne Kodrjanky. o hráškovaní v prípade zlého opelenia viem, skôr ma zaujímala tá odolnosť voči chorobám. vyzerá byť dosť odolná, uvidím u mňa. štepená Kodrjanka mi akoby túto zimu vymrzla, ale z nej odobratý jeden rezok sa prebral, pustil korene, tak som ho už stihol aj zasadiť. po skúsenostiach na zimu isto odrezok dobre prikryjem. len je zaujímavé, že pôvodná štepená rastlina zatiaľ nejde, a odrezok z nej raší, a zakorenil. ešte jej dám čas, náznak zelenajúceho spiaceho očka tam je, ale keď to hodne primrzlo, tak sa to musí spamatovať.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 210.254 (?), 30.5.2010 21:30

Dopadl jsem s Kodrjankou stejně jako Mirek. O přetížení nemůže být řeč. Dva keře měly pár bobulí a třetí několik sprchlých hroznů. Navíc silně vymrzla, takže se s ní asi rozloučím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 216.69 (?), 30.5.2010 21:42
Co mám nové sazenice u baráku z loňských řízků, tak ty vypadají lépe. Na každé je nějaké kvetenství ale vzhledem k tomu že je to první "ukázka" jsem spokojen. Každopádně zde bylo vždy o nějaký ten stupeň více než na zahradě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 31.5.2010 6:57

Koupil jsem VITRu do skleníku, vyklubala se zní Kodrjanka.Rostla značně rychle, s úrodou to bylo slabší .Neměla ani dost prostoru, tak jsem ji vyústil  mimo skleník, kde má víc místa.Nesmí přezrát, sprchává.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.218 (?), 2.6.2010 21:55

 Prosim o radu zmrznuty kmienik(mrtve drevo)sa striha na spacka ako na jar pri reze alebo na vetevny kruzok vedel by niekto poradit.Strihnut by som ho chcel po poklese tlaku miazgy v cervenci.Dakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 3.6.2010 12:07

okr.Rokycany,400 m.n.m.    7letý Vostorg pěstovaný jako kordon má výhony přes 0,5 m, na každém 2 květy.   4letý Prim a Boskop Glory je na tom podobně.  Loni sazený Krystal vypadá také dobře.  7 letá Kodrjanka má výhony tak 10-15 cm.  Předloni sazená Kodrjanka na severní stranu zdi začíná rašit.  7letá Arkadia asi pomrzla, na spodku kmínku začínají vyrážet 2 výhonky.Pokaždé vyrazila několikametrové letorosty, ale květů ještě méně než poskrovnu.Snažím se révu pěstovat jako kordon, Arkadia měla nejhorší výsledky.Asi ji vykopu.Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 3.6.2010 21:35
ted otazka na Breda... moc by me zajimalo, zda se ti objevila plisen ci padli na reve a jake odrudy vypadaji, ze jsou ci budou choulostive na houb.choroby..? díky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika