Co vaše réva? (2012)



host - 213.179 (?)
6.6.2012 16:59

Naštěstí se nám mrazy letos uplně vyhly, nebo alespoň nenapáchaly vůbec žedne škody. Réva se ted v nejbližších dnech chystá kvést tak uvidime jak to dopadne.  J

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 7.6.2012 9:05

Vytáhl jsem Bělehradský ze země ale byl totálně po smrti - úplně suchý všude. Další byl na řadě VV-3 u kterého dosti pochybuji že se ještě ujme ale nějaké to procentíčko naděje mu nechávám, no a nakonec Vostorg. Ten vypadá nejlépe, na řezu je i do zelena, když jsem ho otočil tak jsem objevil něco zeleného co by mohlo být náznak rašení. Rostliny jsem zakrátil, jejich kořeny také a namočil je celé do vody. Jelikož jsem na ně zapoměl tak zůstaly v dešťovce až do rána, ráno jsem rozmíchal stimulátor pro klíčení a růst (hnědá voda) a kořeny rostlin do něj ponořil. Nechám je tak do odpoledne a pak přemístím do perlitu, zatím se stimulátorovou vodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.6.2012 11:18

Důležitou otázkou nyní je, zda jednoletá rostlinka, vypěstovaná z loňského řízku, která loni normálně vyrašila a jíž přes zimu vymrzly plodné pupeny, je schopna nanovo vyrašit z náhradních pupenů? Kdy se vlastně náhradní pupeny vytváří a jestli se vytváří už v jednoletém, resp. dvouletém dřevě?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.6.2012 16:34

Wimpi, nechci to zakřiknout ale "povzbuzený" Vostorg, který mám teď ve skleníku bo je venku zima a chčije, má náznak...surprise, a možná i druhý pokus s VV3! Kořeny sazenic jsem po vytažení z "hnědé vody" se stimulátorem zasypal ještě práškovým Stimulaxem a zasadil do květináčů. Pokud to půjde tak mám ještě nějaké další adepty co čučí. Některé hlavičky mají výhony s několika listy ale od posledních mrazíků prostě čučí a je vidět že listy jsou svěšené, ne zcela óká.

Objevil jsem také první napadenou révu plísní (předpokládám že je to plíseň - peronospora) na bulharské odrůdě Svilena. Žlutá barva se celkem ztrácela mezi mrazem poškozenými listy ale po otočení je to jasné. Koupil jsem Quadris ale stávající fialový humus venku znemožňuje jakékoliv ošetření.

Vostorg
Vostorg
VV3
VV3
Svilena
Svilena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 9.6.2012 21:11

Je to tam! Tak se Vám tu mrtvolku(-y) povedlo probrat, a docela rychle. Paráda! Za kolik dní po zákroku to začalo rašit? Já jsem dneska taky ty své ještě žijící mrtvolky nastrkal do vody. Nechám je tam ale do té doby než se objeví nové kořínky i rašící pupeny a teprve potom je přesadím do květináčů. (To je samozřejmě optimistická varianta plánu, realita bude určitě tvrdší).

A co ta Svilena? Co je to za odrůdu? Když chytá plíseň už teď, tak si sní asi docela "užijete".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 9.6.2012 21:53

Předevčírem večer jsem zastřihl kořínky a namočil do vody se stimulátorem včera zasypal kořínky Stimulaxem 1 a zasadil jsem je do zeminy v květináči, zalil a od té doby na ně prší, až dnes odpoledne jsem je přesunul do "tepla"  do skleníku. Jak dalece byly nebo nebyly rostliny "nastartovány", těžko říci.

Svilenu mám od loňska od pana Knížka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 6.7.2012 10:52

Znovuzrozený Vostorg!!! yes Letos ho už nechám v kontejneru, max. na zimu šupnu u baráku do země a vysadím až po všech těch zmrzlých příští rok.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 6.6.2012 13:18

V HK bylo podle webové kamery ČHMÚ dnes ráno před pátou -1,2°C... Za chvíli to jdu obhlédnout na zahrádku. Tentokrát jsem nic nepřikrývala, už toho mám plné zuby. To snad bude mrznout ještě v červenci indecision...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.179 (?), 6.6.2012 16:59

Naštěstí se nám mrazy letos uplně vyhly, nebo alespoň nenapáchaly vůbec žedne škody. Réva se ted v nejbližších dnech chystá kvést tak uvidime jak to dopadne.  J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 6.6.2012 18:02

to je Lído i pro mě velké překvápko, že zrovna v HK mrazík, to bych moc na tuto lokalitu nečekal..!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.182 (?), 7.6.2012 11:17

Tak na zahrádce je to OK, ale ráno opravdu motoristé škrábali auta... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika