Co vaše réva? (2012)



host - 158.32 (?)
1.10.2012 10:12

Bredik, myslíte si, že odroda Graf Monte Christo v iné roky nebude príliš neskorá a stihne u Vás dozrieť? Mám tiež túto odrodu druhým rokom, ešte neplodila, ale mám trocha obavy, ako to bude s dozrievaním... Či to stihne do konca septembra... A navyše ak náhodou sa preťaží rastlina, tak sa istotne predĺži doba dozrievania.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33   
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 24.9.2012 11:23

Část Talismanu, co kvetla normálně je už zralá, bobule jsou obrovské a chutné. Taky Graf Monte Christo už dozrál, i když tak sladký jako Talisman není a bobulím chybí tak půlka do sliovaných 25 g. Ale pořád jsou obrovské a barevně atraktivní.

AT-6-3-sk i u mne trpělo plísní, bobule na něm byly obrovské a také při dozrávání růžové, bohužel na Hané není takové teplo jako na jihu, takže nikdy nedozrály, aby se daly jíst. Proto jsem tuto odrůdu zrušil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.37 (?), 28.9.2012 7:45

Dobrý den, prosím, máte někdo zkušenosti s odrůdou Velika od pana Knížka?  Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.9.2012 11:11

Já mám ale bohužel špatnou, a to jsem z jihu Jižní Moravy. Po třech letech mi odešla úplně, ani jednou nezakvetla a měla velké poroblémy s růstem - vymrzání. Již ji nechci, zůstanu u Kodrjanky na kterou je větší spolehnutí. Pan Knížek má hodně odrůd z Bulharska a myslím že Velika patří mezi ně, tam jsou samozřejmě poněkud jiné podmínky. Vybírejte mezi místními nebo UK-RUS.

Mám ještě dotaz. Zakoupil jsem kontejnerované sazenice odrůdy Vostorg a Regina (Afuz Ali) a mám velké cukání vysadit je nyní na záhon. U baráku bych si sazenici ohlídal ale trochu mám obavy ze zahrady na opačném konci města. Zasadit či ne? Rostliny jsou velmi pěkné, nebude vadit když kořeny neprorostou do zimy do zeminy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.142 (?), 28.9.2012 12:06

Pane Mirku a jste si jist, že vám odrůda Afuz Ali stihne dozrát, jde o velmi pozdní odrůdu a velmi citlivou na padlí a plíseň. Co vím tak máte v oblibje rezistentní odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.9.2012 12:47

Měl jsem dvě rostliny této odrůdy jedna z nich již měla malou úrodu, proto jsem ji také opět zakoupil. Velmi mile mne překvapila a hrozen byl vynikající. S plísní a padlím se budu muset nějak poprat ale větší problém u této odrůdy byl s vyzráváním dřeva a vymrzáním. Poslední dvě zimy byly velmi nepříznivé, ale zase v porovnáním s výše uvedenou odrůdou Velika to bylo o třídu lepší. Nasadím ji k baráku kde by nahradila odrůdu Ustojčivyj Dokučeavoj a kde oproti zahradě bývá o pár stupňů tepleji.

Vlevo Regina, vpravo Vostorg. Hluboce vykrojené listy jsou vidět. Snad to echt Vostorg bude.
Vlevo Regina, vpravo Vostorg. Hluboce vykrojené listy jsou vidět. Snad to echt Vostorg bude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.142 (?), 28.9.2012 13:45

Pokud máte sklep, kde se v zimě pohybují teploty kolem 0°C,  tak bych je tam nechal a na jaře vysadil na záhon. Ja pro změnu chci vysadit odrůdu Itália, tak trochu podobnou s Afus Ali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.9.2012 14:18

Tak takový sklep ani náhodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.9.2012 8:18

Ustojčivyj Dokučeavoj - to je odrůda kterou sklízím u baráku. V současné době je už hodně sladká a hrozny stále velmi dobře drží na hlavě. Tak jako všechny odrůdy letos, byla i tato napadena plísní, nejen listy ale i bobule. Zarodila poprvé, střapců měla hodně (a to jsem dělal probírku), roste velmi bujně, jako negativum považuji dosti tuhou slupku která při jídle celkem vadí. Bobule, které nejsou přímo na slunci, jsou zelenější.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.37 (?), 28.9.2012 21:55

Pane Mirku, děkuji za odpověď.Mně také po dva roky vymrzla až k zemi, tak šla do skleníku, ale ani tam se jí nechce kvést.Uvidím na jaře, jinak ji přeroubuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.32 (?), 1.10.2012 10:12

Bredik, myslíte si, že odroda Graf Monte Christo v iné roky nebude príliš neskorá a stihne u Vás dozrieť? Mám tiež túto odrodu druhým rokom, ešte neplodila, ale mám trocha obavy, ako to bude s dozrievaním... Či to stihne do konca septembra... A navyše ak náhodou sa preťaží rastlina, tak sa istotne predĺži doba dozrievania.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika