Co je to za revu?



host - 149.244 (?)
16.7.2009 21:52

Skutečně by to chtělo lepší fotografii, pokud chcete po někom pomoc... Pošlete i kvalitní fotku listu (nejlépe z obou stran) a vyzrálého letorostu. Napište sem dobu rašení, pokud Vám tedy na určení odrůdy skutečně záleží.

Odrůd s větším volnějším hroznem je vícero. Tvar bobulí u jedné odrůdy se může lišit podle stanoviště, půdy apod...

Mohl by to být klidně Prim... a také několik dalších odrůd.

-F.D.-

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 5.7.2009 16:08, zobrazeno: 16311x

Pomuze mi nekdo prosim identifikovat o co jde?

Je pomerne vzrustna, bila, hrozen vetsi, list tri-az peticipy, plod vyrazne 'siskoviteho tvaru'. Pestuji u Prahy, dozrava zacatkem zari, zatim nevymrzlo, ani nebyly zadne choroby.

Zakoupeno pred 3mi lety ve skolce kousek od Karlstejna, ale pani prodavacka nevedela presne o co jde a nemel jsem cas cekat na majitele, ktery to mel vedet :-).

Predpokladam, ze neni moc druhu, ktere by mely ovalny plod, takze identifikace snad nebude problematicka.

Dekuji!

Martin

2008 / 08 / 23
2008 / 08 / 23
Aktualni stav
Aktualni stav
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jgeneral - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (165) - 209.3 (?), 9.7.2009 21:55

Na té fotce je to špatně vidět. Zkuste to vyfotit ještě jednou, až budou zralé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.244 (?), 16.7.2009 21:52

Skutečně by to chtělo lepší fotografii, pokud chcete po někom pomoc... Pošlete i kvalitní fotku listu (nejlépe z obou stran) a vyzrálého letorostu. Napište sem dobu rašení, pokud Vám tedy na určení odrůdy skutečně záleží.

Odrůd s větším volnějším hroznem je vícero. Tvar bobulí u jedné odrůdy se může lišit podle stanoviště, půdy apod...

Mohl by to být klidně Prim... a také několik dalších odrůd.

-F.D.-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 16.7.2009 22:15

Cetl jsem i predchozi reakci, fotku sem dodam - bohuzel lepsi zatim nemam. Musim pockat, az mi priroda da co potrebuji. Minuly rok jsem nikdy nefotil detaily, neprislo mi to dulezite. Letosni fotky hroznu jeste nejsou zajimave, list vyfotim proti bilemu papiru.

Co na tom vyzralem letorostu budete sledovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.244 (?), 16.7.2009 22:25

Různá réva má různou barvu vyzrálého letorostu. Jedna je hnědá, jiná hnědooranžová, některá je více do hnědošeda.
Může někdy pomoci i to.

List klidně foťte vůči půdě, jenom zajistěte správnou expozici, vyvážení bílé a dostatečně malou hloubku ostrosti.
S bílým papírem byste bez korekce expozice mohl dost podexponovat. (Usuzuji jenom z kvality předešlých fotek, pardon, nic ve zlém.)

-F.D.-

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 17.7.2009 0:10

:-) Fotky jsou mizerne, to vim. Ta jedna je zvetsovana (byl tam puvodne cely dum...), druha je delana fotakem pritelkyne (takova mala designova pudrenka, ale nenastavite na nem vubec nic...).

Proti listu papiru to nebude problem, na svem fotoaparatu nastavim temer cokoliv. Pudrenka ma krome jineho i uplne rozhozene barvy, takze ani to vyzrale revi ted nemohu poslat a venku uz je tma. Fotografoval jsem s tim pred par dny i krb, ktery jsem stavel, a temne rudo-vinova barva je na fotografiich zcela jasne cervenou :-(. Ja nechapu proc ty moderni levne fotoaparaty nemaji nejaky "expert" mod, kde by se to dalo prekalibrovat, nebo alespon udelat zakladni veci typu nastaveni expozice, vyvazeni bile, atd.

Jako Prim mi to moc neprijde, viz tento obrazek. Vypada to spis jako Kodrjanka, ale je to bile. Mimo jine jsem letos dokoupil dalsi dve sazenice, jedno z toho Prim a to bych nemel moc radost mit dva Primy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Johny1000 - (6) - 185.70 (?), 11.8.2009 23:31

co je to za druh révy:

nevím co to je
nevím co to je
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.98 (?), 12.8.2009 7:42

Typl bych to na Prim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 12.8.2009 8:17

Prim to v žádném případě není, má naprosto jiný tvar listu!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.65 (?), 12.8.2009 12:42

Myslím si, že určovat na těchto stránkách odrůdy révy i z vynikajících fotek, je oříšek i pro velkého odborníka.

V současné době se u nás množí a prodává takové množství odrůd, kde některé mají navíc několik klonů, že ani prodávající (kteří jsou většinou pouze překupníky), neví co vlastně prodává. Navíc znaky podle kterých se odrůda určuje jsou pro laika u některých odrůd podobné.

Tady se dá opravdu jenom tipovat jak to napsal již někdo přede mnou. 

Jaromír Jadrný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika