Čím hnojit révu?



host - 101.11 (?) 
6.2.2023 9:52, zobrazeno: 1280x

DObrý den,

mám v nadm. výšce 500m 14 hlav révy. Volil jsem více druhů. Např. odrůda Muscat Blue, Pomeranč, Vostorg jdou dobře, tedy relativně dobře. Odrůdy jako třeba Venus rosou velmi bídně.

Když má Vostorg narostlé dřevo, má třeba 1 - 1,5 cm v průměru. Délka klidně 2 metry. Venus má třeba jen 4mm proutečky, délka max 60 cm. Asi se jí tam nedaří.

Můj dotaz zní, čím přihnojovat révu a podpořit růst? Používám hodně kopřivovou jíchů, ale zřejmě to nepomáhá.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 6.2.2023 11:32
Réva pokud se chytí a dobře prokoření roste většinou už dobře. Když se jedné daří a druhé ne může být problém s podnoží, namráním, a nebo houbovými chorobami, poškozením kořenů živočišnými škůdci a ne až tak s výživou. Z uvedených odrůd znám pouze Vostorg, který mi odešel. Podpořil bych růst listovou výživou a pak případně rygolováním a zapravením statkových hnojiv dobře odleželých, aby nedošlo k poškození kořenů. Ostrá hnojiva jako čerstvý hnůj, příliš silná močůvka a nebo jícha mohou kořeny popálit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.61 (?), 6.2.2023 11:59

Možná je to náhoda, ale mně také Vostorg zašel, kdežto současně sa ním sázená Vanessa a Galahad velmi dobře prosperují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 6.2.2023 15:35
Mně těch odrůd zašlo víc, to se ale nebudu ani rozepisovat... Letos budu pěstovat 8 nových, které jsem ještě neměl, dovezl jsem si jak nějaké řízky z vinohradu tak jsem si objednal štěpované sazenice, třeba se něco podaří. Jinak asi pojedu k Moserovi do Rakouska tak jako Menšík v tom filmu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika