Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobry den, chcel by som poprosit o radu. Pred tromi dnami som si kupil dve kontajnerovane sadenice vinica u renomovaneho predajcu. Boli dost drahe, ale s manzelkou sme sa dohodli, ze to bude moj narodeninovy darcek. Odrody su deklarovane ako rezistentne. Boli aj pekne svieze, mali pekne letorasty, ale pri sadeni som si na nich vsimol cervene skvrny, ktore ciastocne zasychaju (nekrotizuju). Nevenoval som tomu velku pozornost, ale dnes rano som si pozeral informacie na internete a dost ma zneistili mozne varianty, ze nemusi ist o chybajuce prvky vo vyzive, ale moze ist o znamky hubovej alebo bakterialnej choroby vinica. V tom pripade by som bol dost zaskoceny, ze by pestovatelske firmy by dokazali predavat infikovany material, navyse okrem ich postupneho znehodnotenia chorobou by mi mohli nakazit aj ostatne stromceky, ktore mam vysadene v ich blizkosti. 

Viete mi, prosim, poradit, ako mam dalej postupovat? Zrejme by bolo najlepsie najskor identifikovat, o aku chorobu ide. Moze to byt chloroza ci nejaky deficit vo vyzive? Alebo, co by bolo horsie, ide o zacinajuce priznaky peronospory ci cervenej spaly vinica? Vedel by mi niekto poradit? Co podla Vas dalej urobit - odstranit listy, na ktorych su viditelne skvrny? Alebo ich nechat na rastlinach a postriekat? Aky pripravok je vhodne pouzit? 

Velmi pekne dakujem za kazdu radu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika