Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Pre bred_ika: Samozrejme, všetko čo píšem myslím vážne. Podotýkam, po genetickej, (no rozhodne nie po chuťovej stránke) sú rezistentné odrody hotový "galimatiáš". Doslova a presne ako tá psova a mačičkina torta. Keďže ste šľachtiteľ skúste nám sám povedať, koľko divých druhov severoamerickej proveniencie, koľko druhov východoázijskej proveniencie a koľko ušľachtilých odrôd Vitis vinifera má ktorákoľvek z Vašich obľúbených rezistentných odrôd? Kto má aspoň všeobecný prehľad v genetike, dobre vie čo všetko (dobré aj zlé) takýto rôznorodý genetický základ v šľachtiteľskom procese prináša. Rozhodne Vás nikdy nepodcením a nikdy Vám nenapíšem, to čo ste napísali Vy mne, že s Vami nemá zmysel diskutovať. Diskusia je práve o tom. Aby ľudia diskutovali. Diskutovať má vždy zmysel a s každým. Ale prosím Vás, diskutujme "so srdcom na dlani". Pokúste sa byť úprimný a nezaujatý ako ja. Píšte pravdu, priznajte a oboznámte ľudí statočne aj s tým, čo je pre Vás nepríjemné. Je vždy lepšie otvoriť ľuďom oči aj keď budú sklamaní, než ich držať v nevedomosti či ilúziách. Mrzí ma, že sa Vám nepáči, ako tu, zrejme až príliš otvorene a asi aj dosť kriticky píšem o rezistencii viniča. Ale ja nedokážem písať o pravde inak, než úprimne. Asi to nabúrava Vaše vžité predstavy. Vôbec nepochybujem, že niečo o genetike viete. Ale práve preto, že niečo viete, nezostaňte len pri tom. Rozširujte si ďalej svoje poznatky, choďte viac do hĺbky. Po nejakom čase sa Váš prehľad rozšíri, vec začnete vidieť komplexne a sami pochopíte, že Vás neklamem. Súhlasím, že môj výrok "Génové inžinierstvo, ktoré ako jediné dokáže v šľachtiteľstve "urobiť poriadok". je štylisticky trocha neokrôchaný. Rozhodne to takto nenapíše autor článku v American Journal of Botany. Ale tu nie sme v akademickej obci. Keď tu píšem, musím ísť o niekoľko stupňov nižšie. Písať lopaticky. Toto čítajú radoví ľudia. Ak sa budem vyjadrovať slovníkom profesora na univerzite, tak to ľudia ani nedočítajú. Dúfam len, že ste mali na mysli slovnú nie obsahovú stránku môjho výroku. Viem, aká hysterická agenda sa vedie proti génovému inžinierstvu. Ale pokúste sa pochopiť, že koleso času sa nekrúti spätne. Zásahy do genómu sú kontroverzné a ja sám súčasné GMO nechválim a dokonca odsudzujem. Sú katastrofálne, lebo sú produkované dnes, keď je úroveň poznatkov a technológií na tvorbu GMO stále mizerná. Ale ľudstvo a pokrok napredujú. Už som to pripomenul a vysvetlil v predchádzajúcich príspevkoch. Dnešné GMO sú hrôza, ale to nebude trvať večne. A preto opakujem a stojím si za tým, že génové inžinierstvo je jedinou a skutočnou nádejou nielen pre vinič, ale pre poľnohospodárstvo celkovo. Je to jediná cesta ako odľahčiť Zem od všetkej záťaže, ktorú prináša súčasné nedokonalé konvenčné poľnohospodárstvo.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika