Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mám jen pár kusů révy, ale podle toho co jsem nyní dočetl, tak růvek má následující funkce.
Chrání před mrazem, chrání před spálením od slunce a před vyschnutím roubu. Zdá se mi, že všude píšou, zahrnout, aniž by bylo vysvětleno proč.

Pokud ale máme voskovanou sazenici, která ještě neraší a jsme schopni zajistit ochranu před mrazem (v případě předpovědi mrazíků třeba přikrýt kýblem), tak si myslím, že to je zbytečný. Nechápu, jak by výhon mohlo spálit slunce. Spálí se např. papriky či rajčata, co jsou za oknem a dají se náhle ven. Pokud vyrostou venku, tak se nespálí
Dále vosk chrání roub vyschnutím, vosk nepropouští vodu, takže jesti je to obaleno mokrou hlínou nebo ne je jedno.
Jediný co mne napadá, tak růvek snižuje teplotu výhonu a možná zpomaluje počáteční růst. 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika