Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

V prvom rade si rozmyslite ci ste ochotny striekat.  Od toho sa odvija vyber odrod. Je len velmi malo odrod, ktore sa daju spolahlivo pestovat bez postrekov.
Ja som bol odhodlany nestriekat a vydrzal som 3 roky. Tento rok som to vzdal a zacal som striekat – bio postreky. To hlavne preto, lebo nema zmysel riskovat – ochorenie a tym skody na urode. Ale ja mam cca 140 hlav a 60 odrod. Pocet odrod uz znizujem – prestepujem horsie odrody lepsimi. A pri takom pocte sa mi oplati babrat sa s postrekom a dosiahnut kvalitnu a spolahlivu urodu.
Pri 5 hlavach by som radsej volil odrody, ktore netreba striekat vobec a nestriekal by som.

Odrody, ktore vydrzia SPOLAHLIVO aj bez postrekov (dlhodobe skusenosti, rozne polohy):
Bianka – male bobule 2g, vyborna chut, spolahliva odolnost voci chorobam, praskaniu – je lahko dostupna.
Izabela, Otello – a ine labruskove odrody= samorodaky. Mnohym nechutia, mne ano a aj viacerym v mojom okoli velmi chutia – aj detom.

Najodolnejsie velkoplode stolove odrody, ktore sa daju bez postrekov, ale s istym poskodenim bobul mucnatkou treba ratat: podla polohy, tlaku choroby:
- Galahad
- Aladdin
- Rosfor

Carli – nebyva poskodzovany mucnatkou ani vo velmi zlych rokoch, ale v zlych rokoch sa objavuje perenospora na listoch.

Avsak Aladdin, Rosfor, Carli – mozno nahradit Galahadom – teda radsej by som volil viac hlav Galahadu, ako viac odrod.
----------------
Ak ste ochotny cca 2x striekat, tak vhodnych odrod je vela.

Ale aj v tomto pripade by som z 5hlav dal minimalne 3 Galahad – velmi dlho vydrzi na koreni alebo skladovanie. Dozrieva zaciatok augusta (niekde koniec jula) – vydrzi neposkodeny chutny az do oktobra/novembra – ku koncu sa uz scvrkava -susi sa, este stale mam 1 strapec v pivnici – testujem dokedy vydrzi.

Odrody ako Garold, Super-Extra su o par dni (cca 7?) skorsie ako Galahad, zvazte ci to ma pre vas zmysel.

Z neskorsich odrod sa mi pacia Svetlana, Monarch, Alexa. (ale tento rok bola len 1. uroda)

Ja by som bezsemenne odrody pri 5 hlavach nesadil, oni v mnohych parametroch nedosahuju kvalitu tych semennych a aj vsetky “bezsemenne” odrody, ktore mam vlastne maju tiez semena. Keby ste mali 30 a viac hlav, potom by sadit aj bezsemenne odrody mohlo mat zmysel.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika