Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Je pravda, ze vlani som mal problemy s perenosporou u Nadezda Azos, Eszter, Franziszka a o cosi menej s Konzul... a vsetky tieto odrody mam zasadene vedla seba. Rozmyslam ci by ten problem mohol suvisiet nejako specialne s touto polohou. Ale je to vyvysene vzdusne az veterne miesto na akoby terase v svahu. Mam ich tam takto Konzul, 2xNadezda, Franziszka, 2x Eszter, potom dalej uz Phillip, a Bianky. Tieto 2 Eszter som sadil, kupoval spolu. Dalsie Ester som kupoval o rok neskor u toho isteho predajcu. A dalsiu Eszter cca 15m dalej ta nemala vaznejsi problem s perenosporou. Ale je ciastocne chranena vysokou ceresnou, ktora ciastocne zmensuje zrazky. Ten predajca mi vlani potvrdil dobru odolnost bez postrekov Polloskay Muskotaly, Muskat Blue, Nera, MOldovy, NO-8, ale priznal citlivost Eszter na perenosporou - u neho. Ale oficialne zdroje na internete hovoria o dobrej odolnosti Eszter, podobne ako Polloskay. Po vlanajsej predcasenej strate listov a mrazoch mi Eszter a Nadezda sa velmi dlho nevedeli prebudit a zacali hnat az z kmena. Dokonca jedna Eszter vyzerala mrtva, teraz vsak vidim, ze uz zenie 5cm nad zemou. Avsak som si vsimol pri nej kusok dieru od krta. Zistujem, ze cca pri vsetkych korenoch ktore tento rok akosi nejdu, nevedia sa prebrat pozorujem aktivitu krtov. Je vysoko pravdepodobne, ze ich rypanie pri korenoch pri mladsich a mozno aj inak oslabenych korenoch sposobuje problemy. Ale zeby krti mohli ovplyvnit vyznamne aj odolnost na choroby sa mi zda dost nepravdepodobne, lebo krti mi tu ryju vsade a napr. Phillip i Bianka i ked su pri nich krtince tak su zdrave a velmi vitalne. Chcel som uz prestepit Eszter i Nadezdu, ale zda sa ze to o rok odlozim. Budem ich zalievat - tym znizim nagativny vplyv krtov a pozorovat + uvidim Eszter v inej polohe. Eszter aspon pekne nasadzuje strapce aj zo starsieho dreva - takze pockam a zhodnotim.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika