Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Moja tohtorocna skusenost:

Monarch

Perenospóra 7 bodov
Múčnatka 5-7 bodov
Botrytída 7 bodov

Bez postreku zatial v pohode. Strapce uz asi uplne dozreju, spodne listy zacinaju schnut, neviem ci to je mucnatka alebo perenospora.

Preobrazenie

Perenospóra 5 bodov
Múčnatka 5-7 bodov
Botrytída 5-7 bodov

Bez postreku tento rok schytali 2 strapce mucnatku. Problem tohoto roku je ten, ze hrozno v aprili zmrzlo. Prezili 2 vyhony, ktore priniesli pekne strapce v juli. Dalsie vyhony a strapce su oneskorene v raste o mesiac. Takmer dozrete strapce z druhej vlny uz mucnatku nechytili. Tie najmenej dozrete popraskali. Toto je asi tiez situacia, ktoru treba pri hodnoteni zohladnit. Mraz na jar, potom dazdive a malo teple leto. Ak by bol normalny rok, tak preobrazenie dozreje koncom jula a choroby ho nestihnu znicit. Ale tato odroda je celkovo menej odolna, takze aj tak spokojnost.

Nizina

Perenospóra 7 bodov
Múčnatka 5-7 bodov
Botrytída 7 bodov

Este len vyfarbuje a postupne dozrieva. Prasklo len par bobul. Inak strapce by mali dozriet. Cize odolnost voci mucnatke o trochu vyssia ako preobrazenie. Ine choroby zatial nic.

Pestovane bez postrekov, pred 2 tyzdnami osetrene biologickym pripravkom AQ10, ktory by mal aj znizit vyskyt mucnatky v dalsom roku.

Ja osobne si myslim, ze hodnotenie na stranke slovplantu je vystizne a velmi pravdive. Myslim, ze ak by som mal odrody, ktore maju voci mucnatke hodnotenie 7 alebo 7-9, tak by naozaj nepotrebovali chemiu. Ale dopestovat bez postreku hrozno sa da aj s odolnostou 5-7.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika