Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Takže jsem osobně o víkendu ukončil svoji sezónu. Byl to pro mě smutnější rok. Na jaře se neprobrali 3 sazenice stolních odrůd. 2xPrim, 1xRhea. Že jde do kytek ten slovenský Jupiter s tím se smířil, ale proč padly ty sazenice Primu po 2 letech docela solidního růstu netuším. frown

Jinak jedu 10sazenic Hib, letos 3 rokem. Stříhal jsem v lednu. Letorosty měli nazelenalou dužninu a trochu plakaly. Zimu si pamatujeme že. indecision Nástup jara podivný. Vše nakonec narašilo tak nějak podivně. V dubnu to navíc přimrzlo akorát byly 5cm výhony. frown V době květu peronospora ochromila někde i 50%květu. Stříkám až po květu. Asi příští rok udělám jeden před květem. Pak to docela rostlo i když už bylo vidět menší násadu proti loňsku. Neprobíral jsem tedy vůbec hrozny po celý rok. Další postřik koncem srpna s plánem sklízet na zač.. října. Počasí bylo jaké bylo. Loni mi zmrzlo koncem září. Letos to sice nezmrzlo ale zase se do toho pustila plíseň. Dílo skázy dokonali kosácí. Sežrali 50% zralejších hroznů. Dal jsem sice sítě, ale stále se dívat jak další a další bobule hnědnou už mě přestalo bavit. Navíc s výhledem na další deštivé období jsem ten zbytek o víkendu "sklidil". Provedl jsem opravdový výběr z bobulí a výsledkem je cca 2l moštu o cukernatosti 14st ČNM.

Pouze ze studijních důvodů plánuji, že ho zkusím prokvasit. Dosladil jsem na 23 a uvidíme. Ale je toho málo a navíc chuti kyselé. indecision

Takže snad příští rok. Loni těch 18stČSN na konci záři bylo větším příslibem do budoucna.

Nehť se Vám daří, zdraví

Georg Black

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika