Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Včera u mě v Předměřicích nad Labem u Hradce Králové měl Solaris průměrnou cukernatost 20,5 °NM, nebyl letos nic moc (léčil jsem padlí, jsou drobounké bobule a další problémy...), takže jsem ho včera rovnou posklízel a vylisoval (je toho jen pár litrů). Uvidíme jak to dopadne, ale myslím si, že zrovna někde mezi kabinetem a pozdním sběrem (z pohledu cukernatosti moštu) by mohl být pro finální produkt - víno zachován optimální poměr mezi kyselinami, alkoholem a zbytkovým cukrem. Myslím, že Solaris by jinak u mě udělal v pohodě 24 °NM a více (vloni to bylo lepší). Záleží potom na Vás, jaké víno vyrobíte (chcete vyrobit), jestli ho necháte prokvasit do sucha s vyšším alkoholem nebo ukončíte kvasný proces řízeně dříve a necháte víno na vyšším zbytkovém cukru - obojí je možné - zkuste experimentovat... Já si vychutnávám vína dle nálady (suchá x sladká, jemná svěží x více alkoholová atd.), nemám rád, když to někdo striktně dělí a říká, že pije jen suchá vína a sladká (myslím přírodně) nepije, to je pro mě dnes již klišé. Přiznám se, že v poslední době mi nejvíce vyhovují vína o těchto parametrech (alkohol 11,5 - 12,5%, kyseliny 6-7 g/l, zbytkový cukr 6-12 g/l). Nikomu ale nic nevnucuju... Zdravím... Petr F.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika