Partner vs Jonsered



host - 34.50 (?) 
29.7.2008 22:18, zobrazeno: 16601x

Plánuji koupi motor. pily.Bud Partner 422 nebo Jonsered CS 2138.Výkony jsou srovnatelné.Partnerka je asi o 2000 Kč levnější.

Díky za Vaše názory

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
ladaalb - (38) - 80.102 (?), 16.3.2011 12:54, zobrazeno: 14586x

jaký je prosím zhruba postup při znovuzaložení 40 let staré zahrady. dnes oráme malotraktorem a co pak? doporučují nam pak vzít na ty muldy rotavator, pak srovnat a pak válec udusat, mezitim potřebujeme vyhubit plevel pro založení nového trávniku. jaký je zhruba časový odstup mezi jednotlivými kroky? děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 30.7.2008 17:02

Těžko se odpovídá, neboť je to další nepřesný dotaz a je třeba postupně zjišťovat, co chcete. Z pohledu techniky a závad nedoporučuji, z pohledu několika metrů do krbu budiž, z pohledu zajištění dřeva pro RD, kdy nevíte, jaké dřevo budete řezat nedoporučuji - nízký výkon a vysoká poruchovost při vyšší zátěži. Pokud chcete mít pilu na delší dobu a nehledíte při koupi na to, že je důležitější ušetřit, než si vybrat přístroj, který budete mít dlouhou dobu bez problémů, tak ještě vybírejte. Jinak bych volil levnější Partner, neboť je to v podstatě stejné a 422 je modernější.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.50 (?), 31.7.2008 23:32

Ještě nějaké zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.2 (?), 23.3.2011 8:33

Dobrý den.

Naprostý souhlas s panem J.S. Pila není houska na krámě, kupujete ji na dlouhou dobu používání. A nikdy nevíte co budete muset kdy řezat proto rozhodně doporučuji koupit pilku výkonově kolem 2 KW, která je lehká a již zvládne i větší zatížení aniž by jste ji trápil a práce se stávala utrpením pro ni i pro obsluhu. V této kategori bych Vám dopručil Dolmar PS-420-C. Skvělá pila, řeže jako z praku.Prošlo mi rukama hodně pil a musím zodpovědně říci, že tato pila u mne vítězí na celé čáře.Prostě velmi kvalitní pila, při slušném zacházení se nebojím říci na celý život! Samozřejmě neuděláte chybu ani s pilou od konkurence. Husqvarny, stihl,jonseredu a sola.

Přeji šťastnou ruku při výběru... Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 56.249 (?), 29.3.2011 19:37

Přesně tak, tyto pilky patří nezi takové to lepší bláto hobby řady. Fajn pily pokud nepotřebujete řezat. Dobré na nich je, že netrpí nejrůznějšími dětskými nemocemi a neodchází na nich pořád dokola nějaké důležité blbosti (startovací kladky a vypínače jako např u jedné kdysi americké značky). Opravdu rozumější je koupit nejlevnější farmu než konstrukčně přestárlou a už dávno překonanou konstrukci vámi zmíněných pilek. Od Husky je fajn model 435, nebo 435e, 440e... Výkon 1,6kw (1.8kW 440e) sice na papíru není nějak zvlášť oslnivý, ale pila je podstatně robustnější a dělaná na větší zátěž. Jonsered nabízí za cenu 435e pilu shodnou se silnější 440e. Nese označení CS 2240 S. Kdo má používaného Partnera 351, 352, 422... Jonsereda 2137, 2138 s původními silenbloky na válci a matice lišty pěkně zarovno s konci šroubů? Obávám se že dávno nikdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.14 (?), 29.10.2011 22:24

Reaguji na pána přede mnou. Měl jsem donedávna Partner 422. Koupil jsem ho už 3sezóny používaného a další 2,5 sezóny jsem ho používal já. A to prosím neřežu polínka do krbu, nýbrž zajišťuju dřevo pro velký RD. Za tu dobu jsem vyměnil řetězku a pružinu na spojce. Ani jeden šroubek jsem nemusel dotahovat... Co se týče spolehlivosti, tak je to nezničitelná pila, ale přiznávám, že jsem ji prodal z důvodu koupě nové a hlavně silnější pily Solo 652.

Hold, já na Partner Electrolux nedám dopustit 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.57 (?), 29.10.2011 23:07

Mám Partnera 420 z roku 2002 pravděpodobně ještě výroba USA. Řezu s ní vyloženě max. 5mplus drobné práce okolo domu.Za tu dobu spotřebován jeden řetěz druhhý je asi v půlce životnosti a 4x seřízena.Jinak rěže bez problémů vetšinou dub i o průměru až 8O cm. (nekácím.) Byl bych rád za nějaké bližší informace o této pile. Na netu jsem nezjistil téměř nic. Kupoval jsem ve výprodeji asi za 6OOO, Kč na internetu. Quercus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 30.10.2011 0:37

Jedná se pravděpodobně (nepopsal jste než 420), o pilu Partner P 420 XT. Obsah motoru 46 cm3, výkon 1,7 kW, hmotnost 4,7 kg. AV systém pružiny (pozor, nutno hlídat upevňovací šrouby zejména u pružiny pod plynovou rukojetí a na boku u válce!). 4X seřízena proč? Používejte vždy čestvý benzín s kvalitním olejem, v přesně stanoveném poměru. Rády se zadírají!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika