Likvidace porostu a nové osazení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?) 
5.8.2014 18:00

Naopak v hustém trávníku se jim nedaří vůbec. Konkurence travin jim znemožní zdárně vegetovat

To máte, Wimpi, sice pravdu, ale předpokladem je, že se o ten hustý trávník bude někdo starat. Alespoň ho pravidelně séct. Pak se skutečně kopřivy, bodláky a ostružiny nestihnou prosadit. Pokud ale vysejete travní semeno sebehustěji a tím to skončí, za pár let jste opět na začátku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 248.88 (?), 5.8.2014 22:55

V e-shopu, který jsem uvedla, jsou směsi pro "květnaté louky" do různých podmínek, včetně vlhka a zastínění. Jen je nutno připravit (vyčistit) zem. Tyhle louky se pak sekají 2-3x ročně.

Pokud to bude osázené půdopokryvnými rostlinami nebo keři, tak než se rozrostou a pokryjí půdu, bude to nějakou dobu trvat a muselo by se to 2-3 roky plet nebo mulčovat.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.88 (?), 5.8.2014 12:47

Různé osivové směsi na květnaté louky mají v e-shopu firmy Planta naturalis, po počátečním zapěstování se sekají jen 1-3x ročně.

Těch firem s osivem pro louky je víc, ale tahle by měla být kvalitní. Cenově to vychází všude zhruba stejně.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 5.8.2014 20:09

Na břehy, plochy o které se nechcete starat můžete přeci osázet půdopokryvnými rostlinami.Je jich na výběr docela dost.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.130 (?), 13.8.2014 13:02

Děkuji za všechny reakce, hlavně mi šlo o to čím to současné osazenstvo zlikvidovat, vytrhávali jsme to, ale jak jsme tam málo, tak bez výsledku, takže bych to chtěla jednou pro vždy zlikvidovat chemicky a pak nějaké nové osazensvo. Na část určitě půdopokryvné rostliny, ale chtěla bych to pestřejší, jak jsem psala na jednom břehu máme barvínek, ten je tam už dlouho a drží, ale mít barvínek všude se mi právě taky nechce. Zamulčovat kůrou to nejde, po prvním dešti nebo sněhu by byla na chatě, aspoň ne na tom svahu teda v té navazující části je mírný kopeček, tak tam by to možná šlo... Zatím mám tady rozpěstovaný skalník, tak ještě nějaké tipy by mi bodly, aby to bylo vhodné a dostatečně odolné horské zimě.

Moc Vám všem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.88 (?), 13.8.2014 19:24

Zkuste kousek osázet mochničkou (Waldsteinia ternata), je to stálezelená trvalka, pěkně se rozrůstá - z kousku máte za chvíli porostlou plochu. Kde ji nechcete. prostě ji odtrháte. Roste ve stínu i na slunci, plevel mezi sebe nepustí. Kvete koncem jara žlutě.  Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.139 (?), 26.11.2014 0:09

Já bych měla jeden tip. Divizna. Mám zkušenost, že tahle rostlina se se prosadí v neuvěřitelných místech a má tu výhodu, že vytlačí kolem sebe plevel. My ji letos přesazovali mezi kameny (samý pýr) a na podzim po něm není ani památky. No a bonus je sběr květu a zdravý lahodný čaj. Ostatně bych se možná právě na ty byliny zaměřila. Heřmánek, měsíček (tady někteří tvrdí, že se ho nedá zbavit, ale já mám tedy jinou zkušenost a navíc ozdravuje půdu). Taky jetel je prima (dodává dusík). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika