Jak založit nový záhon



hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 172.106 (?) 
12.5.2008 20:34, zobrazeno: 16566x

Hlásí se agentka zahradnice a prosí o radu.

Zakládám nový záhon - vybrala jsem 15 cm vrchní zeminy s trávou a drny. Teď mám v plánu tu zeminu přesít zpět a promíchat s kompostem.

A jelikož jsem perfekcionalista a jelikož tatínkovi zbyl asi kubík písku, tak mě napadlo, co by to udělalo, kdybych nejprve dolů dala písek... blbost, co?

Díky za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 23.5.2008 21:28

Nevím, jestli by to mělo nějaký význam, dávat ho dospodu. Ale písek se přimíchává přímo do zeminy,  jedná-li se o těžkou (jílovitější) půdu, aby se zlepšila její kvalita. A taky např. cibule má ráda takovou sypčí písčitou zeminu, tak tam bych písek do půdy taky přidal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 24.5.2008 8:14

Určitě bych písek se zeminou taky promíchal. Ale i kdybyste jej dala dospodu, záhonům by to rovněž prospělop. Navíc, při podzimním rytí se materiály beztak promísí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 185.31 (?), 29.5.2008 9:24

Pude prospiva pisek? No pani. Na nove zahrade mame samy jil, takze kdyz do toho zamicham pisek, opravdu se zlepsi kvalita pudy? Asi jsem za ichtyla, ale doma na Vysocine jsme meli na zahrade snad jen pisek a nic tam nerostlo. Proto ho beru jako nepritele a z nasi cihlarny, kde vidim poprve v zivote rust papriky,  jsem nadsena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.74 (?), 27.6.2008 13:37

Marci, klidně písek promíchej se zeminou. Jak píše paní dole, no samozřejmě, že směs jílu a písku není pro rostliny nic moc, z toho by žádný zázrak nevyrostl. Tak se musí holt přidat ještě něco výživnějšího, nejlépe koňský, králičí hnůj, ale jinak je to celkem jedno. Třeba zelené hnojení, cokoliv, co půdu obohatí. Mám na mysli především na podzim, aby se živiny přes zimu rozležely. Já jsem na podzim rozházela obrovský pytel drobných pilin, které zůstaly po ohoblování desek, něco i během zimy, na jaro se všechno překopalo a po pilinách není ani památky. Jednoduše řečeno - jakýkoliv organický materiál, ovšem shnilé nebo plesnivé plody asi raději ne. Proč si taky infikovat zahrádku, že.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.57 (?), 27.6.2008 21:53

Tímto způsobem (vespod vrstva písku, pak překryv zeminou) mám vybudovaný záhon pro suchomilnější rostliny a rostliny které jsou náchylnější na přemokření v zimě (např. levandule, pryšce, stipa, pampová tráva). Pod některými mám ještě navíc drenáž.

Funguje výborně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika