Dotaz na odstranění pařezů



host - 122.179 (?)
21.8.2009 12:01

Názorný příklad, jak lze bohatnout z lidské neznalosti(mírně řečeno).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 131.41 (?), 21.8.2009 10:59

ROOT se tady už řešil, je to pěkně předražený obyčejný dusičnan. Stačí si koupit v lepší drogerii a nebo v chemičce pytel za zlomek ceny. Dusičnanu se totiž potřebuje hodně velké množství a je lepší více než méně...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 21.8.2009 12:01

Názorný příklad, jak lze bohatnout z lidské neznalosti(mírně řečeno).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 22.8.2009 11:27

Každý kupující se nemůže vyznat v organické či anorganické chemii ,ve složení kosmetiky, léků,bylin a hnojiv.Často je odkázán na serióznost   odborníků. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.9 (?), 24.8.2009 5:06

Mimo vysekání je opravdu nejlepší sanytr - dusičňad draselný, KNO3. Do pařezu vyvrtat díry, nasypat a ucpat. Podle velikosti 100 - 1000g. Asi po měsíci až půl roce ztrouchniví a dá se lehce vysekat nebo snad i spálit, což jsem nezkoušel. Napište prosím své zkušenosti

Dusičnaný draselný má více názvů. Sanytr, E252, ledek draselný. Je to bílá sypká látka. Nejčastěji se prodává ve formě malých krystalků. Cena je celkem přijatelná asi 1kg za 120kč. Dusičnan se používá hlavně v potravinářství k uzení masa. Používal se jako hnojivo. Dá se koupit v drogérii, která je aspoň trochu zaměřená na chemii.

Vlastik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pandavid - (11) - 156.189 (?), 2.10.2009 18:47

zdravíčko, měl bych dotázek ohledně pařezu, lípy. Má průměr ca 35-40cm. Uříznul jsem jí cca 15cm pod zemí, zasypal.

neobrází mě přesto lípa? mě se zdá více vytrvalá?

sic pozdě, neměl jsme čerstvý řez nečím zaplácat?

pak mám vedle, takový keříky divoký, uříznutý ca 15cm nad zemí, max. do 10cm průměru, už zase obrazily ca 0,5/0,75m, jak na ně?

Dusičnan draselný stojí cca 130kč/kg, oproti root 200czk za 100g/či ml.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 11.10.2009 11:43

To co obráží ustřihněte a v řezu zatřete štětečkem s neředěným Rondupem. Platí jak pro lípu tak pro keříky. V případě potřeby opakujte.

Jinak k původnímu dotazu - pařez lze po okopání a osekání kůry s hlínou postupně odříznout motorovou pilou, dělám to již řadu let a nepozoruji žádné problémy. Kořeny po zahrnutí hlínou v zemi sami časem vyhnijí a do stejného místa stejně nic nemůžete sázet, půda je tam jednostranně vyčerpaná.

Jinak menší pařezy lze poměrně snadno vytáhnout směrem vzhůru, stačí nad každým postavit bytelnou trojnožku (např. z lešenářských trubek) a zvedákem na motory (tzv. "kočka") pařez po přivázání vytáhnout. Je to i skořenem a téměř bez práce.

JK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika