Papoušek, který dobře mluví



pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?)
10.2.2015 7:00

I vy rošťáku!  Mníšci jsou bezesporu krásní papoušci, ale jsou hodně specifičtí a určitě ne bezproblémoví. Jednak jsou hodně, ale hodně hluční a jednak velice intenzivně vše okusují (staví si hnízda z větviček a kůry). 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 203.146 (?), 19.1.2017 21:19

Není pravda ano hromadu zvuků ale já mněl roselu penant a ta říkala romčo kafíčko piškotek lumpíček rošták a další slovíčka naučila se i po mně chrápat dávala hlasité mlaskavé pusinky, asi byla vyjímečná měl jsem ji 12 let nedávno mi zemřela a scháním novou je to takový divný ticho když ji slyšel každý den přišel jsem z venku už mne vítala ;) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 119.88 (?), 5.4.2011 20:46
Dobře mluví Žako, slyšel jsem i Aru a andulky - kolik času je velice individuální a mnohdy, ač se svěřenci věnujete sebevíc nezačne mluvit nikdy... Jiný zas začne kecat jen při poslechu rozhovorů(tedy bez nějakého "zamýšleného učení"). Rozhodně je důležité, aby byl papoušek sám, když mu pořídíte kamaráda, tak si k Vám nikdy takový vztah nevytvoří. A také když je sám, tak rovnou žít v normálním režimu - ne, že je z něj člověk 2 měsíce "vyplesklej" a sedí u něho pořád a potom už nezbývá čas - z toho jsou potom problémy a nudící se papoušek. Pokud rovnou máte normální životní režim, většinou si papoušek najde svou zábavu(dostatek hraček) a počká na Vás bez problémů. Nejlepší je ručně odkrmené mládě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 223.249 (?), 6.4.2011 14:07
Rovněž se přimlouvám za papouška Žako.Slyšel jsem ho před časem v jedné německé rodině kde jsem byl na čas ubytovaný.Šprechtil bezvadně.Co mě ale nejvíce fascinovalo, jak napodoboval veškeré zvuky a to naprosto dokonale.Vrzání parket když někdo přešel po bytě, cinkání příborů a talířů, cvakání dveří, spláchnutí záchodu, klasický zvuk Windows při zapnutí počítače, vyzvánění telefonů, pípání příchodu zprávy a mnoho pro mě neznámých zvuků, které odposlouchal při běžném provozu v bytě. Vzpomínám si, že jsem stál přímo před ním a on začal štěkat jako psi jejichž štěkot občas doléhal ze vzdálenější farmy přes louku.Ten papoušek neježe napodobil přesně to štěkání, ale i tu vzdálenost.Prostě štěkal jako psi v dálce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.131 (?), 10.5.2012 21:41

Ahoj, mám liberijského a ještě z odchytu, naučil se pouze asi 10 slov, pár melodií a alermů. Je to jako když si vezmete zvířátko z útulku, musíte počítat s tím že bude mít problém, jsem moc ráda, že už se nesmí vozit, byly to chudáčci a vlastně proto jsem si ho vzala.. krčil se v malé kleci kde ani neroztáhl křídla..Největší problém je že mu asi ublížily chlapy a tak nenávidí syna.. stalo se z toho akce a reakce... když si ho budete pořizovat, tak na rozdíl od jiných zvířat musíte přemýšlet, co bude za 10 let a to jsem nedomyslela. Děti byly malé, pořád někdo doma... dnes doma jsme až navačer..Takže se Vám může stát, že ani Žako nebude mluvit.. a kromě toho si uvědomte, že se v zajetí dožívá 65 let..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 12.11.2014 10:14

Ahoj,

již zmíněný Žako šedý, případně Loskuták posvátný se naučí mluvit opravdu dobře. Mluvit se ovšem naučí i ostatní papoušci. Předpoklad je, že pták musí být chován sám (jinak si "povídá" raději se sobě rovnými) a samozřejmě potřebuje dostatek podnětů a interakce. 

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.237 (?), 5.2.2015 21:12

Ahojsmiley Já mám doma samičku mníška šedého, mam ji pár měsíců a už umí tři slova. Jinak jsou mníšci skvělí papoušci. Doporučuji!!!laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 10.2.2015 7:00

I vy rošťáku!  Mníšci jsou bezesporu krásní papoušci, ale jsou hodně specifičtí a určitě ne bezproblémoví. Jednak jsou hodně, ale hodně hluční a jednak velice intenzivně vše okusují (staví si hnízda z větviček a kůry). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika