Štěně a kotě



babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?) 
11.10.2011 18:34, zobrazeno: 20344x

Mám 5měsiční jezevčici a 2měs, kotě.Myslela jsem že seznámení bude v pohodě.Pes se ke kotěti chová jako ke hračce a dost drsným způsobem si "hraje".Přitom už žrali vedle sebe.Kotě se ani nijak výrazně nebrání, chová se apaticky, jen občas zaprská a mnouká a pak se pokouší zmizet.Já už nevím jak na ně.Nemá někdo radu?

Seznámení
Seznámení
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 11.10.2011 23:03

Máme to doma stejně (respective u mamky) akorát nevím už přesně, jak byli věkově, kdo je starší a o kolik - myslím, že byli ale prakticky stejně staří. Fenka a kocourek. Přesně jak píšete, někdy jejich hra vypadá opravdu dost drsně, hlavně když ho fenka chytí za ocas a tahá ho po celé kuchyni frown Ale kotě se umí slušně ozvat, taky ji pořádně kousnout nebo drápnout a pokud se nám už zdá, že to holka dost přehání, tak bez křiku, klidným hlasem umírňujeme:,,Mandynko, nepřeháněj to, v klidu!" Jak píšete, že se kotě chová apaticky - to je jeho obrana, ví,že ji nemá moc dráždit a divočit, nebo si to ,,odskáče" Jak říkám, moc nezasahovat, hlavně ne moc emocí - to je pak ,, správně akční" a tuplem ji to bavíwink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.168 (?), 12.10.2011 9:45

Máme doma 7letého pr.krysaříka a 14letou ruskou modrou.A je to u nás jako Tom a Jerry.Kočka ho provokuje a on se jí zakousne (lehce) do krku a pak lítaj po baráku jako střelený.Když je okřiknu oni se upravý(olížou), jdou se nažrat z jedný misky a lehnou společně na křeslo a spí.A tak je to stále dokola už 7let...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.3 (?), 12.10.2011 20:30

Doufám že, to u nás taky tak bude vypadat.Zatím je to jak box v lehké a těžké vázecool.A já dělám rozhodčísmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 20.10.2011 19:31

Dva mesíce je opravdu málo, kotě se v tomto věku socializuje - učí od matky. Ale ona ta puberta přijde a vytáhne drápky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Verush89 - (5) - 100.250 (?), 5.11.2011 12:27

Dát pejskovi najevo, že takhle se chovat nesmí. Pokud bude na kotě dorážet, otravovat nebo na něj bude jinak zlý, okřiknout a poslat na místo. Kotě se tím prskáním jenom brání, tenhle způsob hry hold kočky nechápu. Já to mám stejné, mám psa a dvě kočky a taky si ze začátku dovoloval ale je potřeba mu ukázat hranice, aby věděl co je v pořádku a co už ne. Máte dobré, že máte kotě a štěně, ti si zvyknou lépe, když jim ukážete, co je správné. To je jako s dítětem, taky rády zkouší když nemají daná pravidla:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.99 (?), 28.8.2012 15:52

jezevčík se používá pro norování, např lišek a to vaše kotě mu ho bohužel připomíná 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika