Pes s PP a bez PP



host - 56.55 (?)
22.10.2010 6:26
Dobrý den, pane Jirků. Už jsem tu někde psal, že NO je plemeno s vůbec nejpřísnějšími podmínkami "uchovnění", které je podmínkou, aby mohla štěňata po konkrétních jedincích získat PP. Mohou být takto nastaveny díky obrovské rozšířenosti plemene, u méněpočetnějších plemen nemohou být nároky na chovné jedince tak vysoké. To, že štěňata PP nemají tedy neznamená nic jiného, než že minimálně některý z jeho předků podmínkám uchovnění nevyhovoval, ať už z důvodů vad v exteriéru, povaze, nebo zdravotním problémům (nejčastěji displazie) a tedy je předpoklad, že tyto vady se budou předávat i dalším generacím. Proto i když jsem jako kluk získával zkušenosti se psy bez PP a na oba své první psy i po letech s láskou vzpomínám, dneska bych si už štěně bez papírů nepořizoval a z výše uvedených důvodů to radím i Vám. Věřte, že těch pár tisícovek navíc za záruku, že všichni předkové štěněte byly skutečně příslušníky daného plemene a vyhověli jeho standardu, rozhodně stojí. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 42.60 (?), 19.9.2012 10:38

Pokud chovatel fenu připouští častěji, než to umožňuje řád FCI, pak to není chovatel, nýbrž prase... Nehledě na to, že to je v rozporu řádu ochrany zvířat při chovu psů, kdy max. počet vrhů 3 během 24 měsíců. Tímto se chovatel (myšleno ten, kdo má registrovanou CHS) dostává do pozice, kdy může mít zakázaný chov na dobu určitou, případně při závažnějších přestupcích už nesmí chovat vůbec. Ta třetí možnost, že nevychází s poradcem - to je oblíbená písnička množitelů, takové bulíky věší na nos těm, kteří toho ochovu psů s pedigree moc nevědí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 56.55 (?), 22.10.2010 6:26
Dobrý den, pane Jirků. Už jsem tu někde psal, že NO je plemeno s vůbec nejpřísnějšími podmínkami "uchovnění", které je podmínkou, aby mohla štěňata po konkrétních jedincích získat PP. Mohou být takto nastaveny díky obrovské rozšířenosti plemene, u méněpočetnějších plemen nemohou být nároky na chovné jedince tak vysoké. To, že štěňata PP nemají tedy neznamená nic jiného, než že minimálně některý z jeho předků podmínkám uchovnění nevyhovoval, ať už z důvodů vad v exteriéru, povaze, nebo zdravotním problémům (nejčastěji displazie) a tedy je předpoklad, že tyto vady se budou předávat i dalším generacím. Proto i když jsem jako kluk získával zkušenosti se psy bez PP a na oba své první psy i po letech s láskou vzpomínám, dneska bych si už štěně bez papírů nepořizoval a z výše uvedených důvodů to radím i Vám. Věřte, že těch pár tisícovek navíc za záruku, že všichni předkové štěněte byly skutečně příslušníky daného plemene a vyhověli jeho standardu, rozhodně stojí. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.195 (?), 22.10.2010 22:21

Pane Mirku děkuji už jsem se rozhodl dám na vaše rady na jaře to jistí NO s PP ale jen a jen vlkošedý (můj sen) něco jako z chovné stanice Gymor kdyby někdo měl zde nějaké typy tak prosím SEM předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 7.3.2011 17:56

Pokud nechcete vylozene prodavat stenata s papiry, nebo psa cvicit, jezdit po vystavach, tak pes cistokrevny bez PP, jako domaci mazlicek bohate staci.Pokud se smirite s tim, ze doma nemate psa konkretni rasy, tak staci pro bezne hlidani doma krizenec tzv.poulicni smeska, vyhodou je to, ze cim vice z ulice, mene slechtene, tim vetsinou vice vydrzi, mene marodi a byvaji i zadarmo, tj.na kazdem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.161 (?), 9.7.2011 9:06

Čistokrevný pes bez PP neexistuje! Čistokrevný pes je takový, u kterého lze doložit výpis předků. Sám musí být označený (tetování, čipování), aby bylo opravdu jasné, že se jedná o daného jedince. Nic z toho u bezpapíráka nedokážete, proto nemůže být považován za čistokrevného psa.

Ve většině případů je štěně bez PP po rodičích s PP to nejhorší, co si můžete vybrat. Lepší je si vzít voříška, nebo pomoci nějakému štěněti z útulku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.225 (?), 22.8.2011 8:40

Psi s papíry jsou jistě krásní, ale když koupíme bez tak je to levnější a pokud s nimi nechceme chodit na výstavy tak je to taky podle mně s papíry k ničemu, nedávno jsem hledala šťěnátka na inzerci a bez papírů a super :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.99 (?), 22.8.2011 13:59

s PP není jen na výstavy ale i na krytí a bez PP nemáte záruku že to je NO nebo BO atd neexistuje ¨čistokrevný pes bez PP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.28 (?), 22.8.2011 16:18

První pejsek foxterier byl bez průkazu PP, ale znala jsem mámu i tátu. Neměl předpisové uši, měl kratší nožičky a přední zuby nebyly úplně rovné. V podstatě to byl tak trochu nepovedený foxterier, ale povahu - tu měl přímo ukázkovou, společenský, temperamentní, veselý a v 10 letech přijal malého foxíka přímo mateřsky jako fenka a staral se o něj až do svých skoro 19let, kdy mu ten druhý zase tu péči oplácel a stále ho respektoval jako vůdčího psa. Nezáleží tak přímo na rodokmenu, ale na povaze a majitel, který má své pejsky rád, odpustí některé ty vady v vzhledu. Nesmí to být, ale člověk který si z covu psů udělá byznys a bere je jako předměty k výdělku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 23.8.2011 13:42

Přesně tak, je to jak píšete: je rozdíl vzít si vořecha ze sousedství, kde pejsy znáte a víte, jestli netrpí nějakou chorobou, nemá viditelnou vadu kloubů a pod. Vzít si psa z,,množárny" který je,,samozřejmě po rodičích s PP" je dost o hubu, zvláště pokud se jedná o velkou a přešlechtěnou rasu, jako je třeba tady řešený NO nebo můj bernský salašnický. Tam se potom sumy u zvěrolékaře za léčení vadných kloubů vyšplhají hrubě za sumu, kterou by jste dali za psa s PP. Ani ten zdraví nezaručí - to určitě ne, ale podle zdraví předků, se to dá alespoň eliminovat. A chovatelé - tedy ti, co prodávají psy s PP, se o to alespoň snaží, už kvůli reputaci v chov. klubu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.233 (?), 3.10.2011 14:08

Já osobně si myslím, že hlavní příčinou často frenetického křiku proti psům bez PP je skutečnost, že prodejci takovýchto hafanů prostě kazí kšeft prodejcům "s PP." Je rozdíl prodávat pesana za 3 tis a za deset, či více tisíc. Na výstavní úspěchy bych se akorát tak mohl vykašlat, když chi "jen" kámoše na mazlení a turistiku.Trápit psa po výstavách mohou jen zlatokopi, kteří chtějí na štěňatách něco "trhnout". Toť říká prostá logika věci...

A teď mě ukřižujte. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika