Německý krátkosrstý ohař - je vhodný k dětem?



host - 183.242 (?)
9.1.2011 12:42

Mám strýce myslivce, celý život měl německé krátkoststé ohaře a spolu s nimi vyrostli i jejich tři kluci, občas se mi zdá, že se přeceňuje vliv povahových znaků plemene a podceňuje výchova psa a dětí. Naši kluci vyrostli spolu s německými ovčáky a taky bez problémů, táta mého muže ale musel dát pryč kvůli vnukovi (4 letému) roční trpasličí pudlici. Na chlapečka se nesmělo sáhnout ani ho okřiknout, s psinou "si hrál", ale jí se to asi nelíbilo a tak se bránila a několikrát ho rafla, a taky se začala počurávat v bytě. V rodině kam přešla s ní nejsou žádné problémy. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 158.154 (?), 9.1.2011 11:24, zobrazeno: 22073x

Zdravím všechny chovatele :-)

Rád bych Vás požádal o Vaše rady s plemenem německý krátkosrstý ohař. Rád bych hlavně věděl, zda je vhodný k dětem. S výcvikem mám zkušenosti, jen se mi jedná o to, zda je vhodný k dětem. Máme velkou zahradu a jsme "turisti", pohybu tedy bude mít dost.

Děkuji za Vaše poznatky a rady.

Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 183.242 (?), 9.1.2011 12:42

Mám strýce myslivce, celý život měl německé krátkoststé ohaře a spolu s nimi vyrostli i jejich tři kluci, občas se mi zdá, že se přeceňuje vliv povahových znaků plemene a podceňuje výchova psa a dětí. Naši kluci vyrostli spolu s německými ovčáky a taky bez problémů, táta mého muže ale musel dát pryč kvůli vnukovi (4 letému) roční trpasličí pudlici. Na chlapečka se nesmělo sáhnout ani ho okřiknout, s psinou "si hrál", ale jí se to asi nelíbilo a tak se bránila a několikrát ho rafla, a taky se začala počurávat v bytě. V rodině kam přešla s ní nejsou žádné problémy. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.226 (?), 10.1.2011 21:39

Před třemi lety jsem také řešil stejnou otázku, jestli NKO bude naprosto bezpečný k naši tehdy 4 leté vnučce, bylo to hlavní kritérium při výběru psa. Dnes mohu po tříleté zkušenosti říct, že jsme s naši fenkou NKO po této stránce neměli jediný problém. Vyloučit se ale nedá nikdy nic a proto bych se na Vašem místě při výběru pejska tohoto plemene hodně zajímal o rodiče psíka, jestli se někdy nevyskytla z jejich strany nějaká událost nebo projev agresivity. A také pozor na serioznost chovatele, jsou různí, ani známa chovatelská stanice nezaručuje, že psík nemůže mít nějaké dědičné povahové vady. Přeji šťastnou volbu při výděru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.73 (?), 19.3.2019 11:32

Jaké jsou vaše zkušenosti s konzervami, které opravdu stojí za to? které obsahují nejvíc masa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.5 (?), 19.3.2019 16:01

To je nějaký test, nebo chcete tyto kupovat? Konzervy falco, pokud vím. Ne, že bych je kupovala. Nějak nevidím důvod kupovat předraženou konzervu, když můžu koupit prostě to maso, ne?!?indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.161 (?), 20.3.2019 11:39
Co jse to hledala, tak nejvíc masa obsahují konzervy Brit, které obsahují až 70% masa, a hlavně žádnou sóju ani lepek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.5 (?), 20.3.2019 21:46

Koukejte reklamo na Brit, asi jste až tak nehledala, falco má 100% a to bude asi víc než 70% bych tak tipnula...wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.67 (?), 17.4.2019 11:29

Poradíte mi prosím někdo jak na výplach uší u psa? Stačí normálně vodou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 148.5 (?), 18.4.2019 11:18

Proč mu chcete vyplachovat uši? Uši se vytírají prstem omotaným navlhčeným kapesníkem či papírovou utěrkou třeba. Jsou na to i speciální přípravky ve zverimexu třeba. Ale za celý život jsem psu uši čistit nemusela, normálně má pes uši čisté. Pominu-li problematická plemena typu kokr a spol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 112.74 (?), 18.4.2019 20:41

Ne, voda není řešení, lepší je koupit přípravek na výplach uší pro zvířata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika