Línání pejska



host - 143.17 (?)
11.6.2013 10:20

No to jste na velkém omylusmiley Lidi na vesnici běžně psům takto vejce dávají, někdo celá, i se skořápkou, mamčina fenka a tchánův labrador to mají jako největší dobrotu, to jen naši rozmlsanci nevědí co bynoNo to učitě: těstovinky, masínko a dokonce ušlehat krémík s cukrem! Minimálně těstoviny a cukr není strava pro psy vhodná. Pokud jim chci přispět bio eko zdravým vajíčkem, nebudu to takhle mršitsad Nechtějí, tak dostanou jen maso a hotovo... jejich smůlawink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 64.226 (?), 17.6.2012 22:53, zobrazeno: 31147x

Dobrý večer, máme pejska z útulku stáří asi 10let je to kříženec špice a jezevčíka.Letos zjara se začal nějak moc línat, nejprve na krku mysleli jsme si, že je to od obojku ten jsme sundali, ale začalo to na jiných místech hlavně na zadních nohách, byli jsme u veterináře ale ten řekl, že je to již stářím chtěli bychom mu nějak pomoci zda by mu nepomohly nějaké vitamíny.Žere, psí salámy, kuřecí maso, granule Brit, někdy dostane od stolu a piškot.Poradíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.60 (?), 17.7.2012 12:28

A to Vám vet neporadil? Já myslím, že psí salámy není úplně to ideální... Zkusila bych "Immunovet", to by asi bylo pro pejska úplně to nejlepší. Bylo by to dobré celkově pro jeho tělíčko, nebo jen cíleně na srst je "Giom na srst" - je s biotinem, zinkem a vitamínem E. Přidávat denně preventivně pivovarské kvasnice (nebo koupit Pangamin, to je úplně to samé, je jen dražší, v pilulkách a k dostání v každé lékárně) a lžičku kvalitního olivového oleje, případně některého speciálního pro pejsky. Ale i ten olivový stačí :) 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.74 (?), 24.4.2013 17:27

ono to jde úplně jednoduše. nemusíte kupovat žádné přípravky. náš pejsek to mněl taky. dávali jsme mu každy den 1 syrové vejce a mněl o srst postaráno. a taky to byl starý pes (jezevčík). :) špendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.17 (?), 25.4.2013 23:35

Tchýně nám onehdá cpala vajíčka, ať si uděláme vaječné dnywink že už vážně neví co s nima. Tak mne napadlo, dát psům po jednom vajíčku do misky... a že by mohli dostávat teda častěji. No... hleděli na mne jak na vraha, co jim to tam dávám za hnus a jestli je snad chci otrávit?!cheeky Ukecávala jsem, jelikož mi bylo líto vejce vyhodit, zkusila jsem tam přihodit pár granulí a zamíchat. Pro paničku to teda sežrali (když tak hezky prosilawink ) ale bylo vidět, jak jim to leze krkem a rozhodně nevylízalino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 14.199 (?), 11.6.2013 6:50

No když mu fláknete syrový vejce jen tak do misky, nežral by to ani člověk, natož pes. Uvařit těstoviny, přidat kousek masové konzervy a do toho vejce. Nebo ušlehat s cukrem krém. Bude se olizovat až za ušima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.17 (?), 11.6.2013 10:20

No to jste na velkém omylusmiley Lidi na vesnici běžně psům takto vejce dávají, někdo celá, i se skořápkou, mamčina fenka a tchánův labrador to mají jako největší dobrotu, to jen naši rozmlsanci nevědí co bynoNo to učitě: těstovinky, masínko a dokonce ušlehat krémík s cukrem! Minimálně těstoviny a cukr není strava pro psy vhodná. Pokud jim chci přispět bio eko zdravým vajíčkem, nebudu to takhle mršitsad Nechtějí, tak dostanou jen maso a hotovo... jejich smůlawink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.65 (?), 11.6.2013 11:09

S tímhle názorem naprosto souhlasím, když je vajec nadbytek tak proč je nedat psovi. Neublíží, ale ani nevyřeší žádné nemoci. Taky se mi líbí že neokřikujete psa když hlídá, je to přirozené. Přeji Vám do budoucna žádné, nebo tolerantní sousedy :-) Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.199 (?), 12.6.2013 13:30

No nevím, měli jsme retrívra, dožil se skoro 15 roků a těstoviny měl často. Miloval knedíky přinesené ze závodky, se zbytky zelí a nějakým ožlazkem vepřového, honil pak misku tlamou po chodbě půl hodiny. Fakt je, že cukr mu nechutnal a nedávali jsme mu ho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.88 (?), 12.6.2013 8:27

pozor syrové vejce ano ale jen žloutek bílek nikol (dát alespoň na půl min do mikrovlnky) a na srst je dobrý i rybí tuk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.65 (?), 10.6.2013 12:46
Já si nemyslím že ztráta srsti je stářím, vídám i 15ti leté pejsky nádherně osrstěné. Bývá to většinou nevyváženou nebo nevhodnou stravou. Často stačí vyměnit značku granulí za kvalitnější nebo hypoalergení a už po 14 dnech poznáte výraznou změnu. Přidávat biotin je dobré pokud pes trpí na kožní problemy jako jsou vyrážky a strupy, na strst účinný není. Kvalitní hustá a lesklá strst je po lososovém oleji, pokud krmíte vařenou stravou je dobré přidávat. Vajíčka bych pejskovi nedala vůbec :-) Krmím teď Acanou, je to jedno z nejkvalitnějších krmiv (ne nejdražších) a všechny potřebné živiny máme v granulích, není třeba nic přidávat. Moje psí holka dříve olysaná a strupovatá má nádhernou srst a je celá k nepoznání :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika