2měsíční štěně rovnou ven do boudy?



host - 179.218 (?)
2.4.2013 9:18

Děkuji Vám i všem ostatním za zkušenosti, moc si jich cením.

Stačí nám, že fena bude na cizí štěkat, aby byla jen takový psychologický prvek - pes v zahradě na volno. A jak už jsem psala, parťák dcerám, když někam vyrazí samy.

Návštěvy k nám moc nechodí, ale máme malé děti, kterým časem chodit budou. Nerada bych pak kvůli tomu fenu zavírala, to by byla zavřená celé dny. Doufám, že nás bude brát jako svou smečku a instinktivně pozná, že chce někdo tu smečku ohrozit, bude-li to třeba. Zatím nemáme díky Bohu negativní zkušenost ani my, ani sousedi, ovšem preventivně toho psa potřebujeme. Proto jsem nechtěla nějakého "usměvavého" berňáka :-D, i když nad námi sousedi bernského mají a ten poštěkat a zastrašit umí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 179.218 (?), 28.3.2013 17:38, zobrazeno: 61195x

Dobrý den, v květnu si přivedeme do rodiny štěně křížence NO. Bude žít trvale venku, nocovat v zateplené boudě v zastřešeném kotci.

Na jeho příchod se chceme dobře připravit, aby zvládlo adaptaci co nejlépe. Zvažujeme, zda jej od první noci dávat do boudy, nebo by bylo pro fenku lepší nějaký čas v zádveří domu, kde na nás po setmění uvidí skrz dveře. Obávám se ale, jak jí pak vysvětlím, že už je velká a musí se zabydlet v boudě. Protože chceme skutečně venkovního psa, do domu nebude mít přístup. Nemáme zkušenosti, dosud jsme měli pouze bytového pejska v paneláku. Rozum mi velí rovnou do boudy, ale když pak uvidím to mimino, asi budu váhat... Chovatelce pošlu deku, hračky, kšírky, vodítko atd., aby věci načuchly ještě "mámou" a tady se mohla fenka uchýlit ke známým pachům.

Jsem na mateřské, manžel pracuje jen tři dny v týdnu, takže naší pozornosti během dne si užije dosytosti.

Děkuji za postřehy zkušených :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 115.186 (?), 28.3.2013 18:37

Zdravím, 

podělím se o zkušenost s našimi 2 kavkazskými pasteveckými psy (9 a 16 měsíců). Obě štěňata jsme měli několik měsíců doma, aby si k nám psi vytvořili pevnější vztah, což se myslím perfektně povedlo. Nyní jsou trvale venku a s adaptací nebyl nejmenší problém.

Určitě je možné nechat štěndo rovnou venku, ale připravte se, že to pro něj bude velký šok a bude hodně kňučet. Vžijte se do jeho situace - pes žije ve smeččce - a najednou o ni přijde. Štěně nechce být samo a než být sám, tak bude chtít být alespoň s vámi. Domnívám se, že čím víc kontaktu mu dopřejete, tím lepší vztah si vybudujete.

Osobně bych to udělal tak, že bych ho na jaře (květen) nejprve nechal s vámi doma - přes den venku a na noc třeba v chodbě. Přes léto budete stejně hodně venku až začnete s výcvikem, tak mu ukážete jeho nové místečko (boudu a kotec - tam ho od začátku krmte a nezavírejte ho tam v žádném případě za trest!) postupně mu vysvětlíte, že zbytek domu je fuj. A až mu bude 6-7 měsíců - září tak už bude moct být v klidu venku, trvale.  Možná občas zkusí, že by šel do domu, ale časem si zvykne.

Určitě je možná i jiná metoda, ale osvědčilo se mi mít štěně doma a postupně jej zvykat na venkovní prostředí a od léta ho nechat venku - bezvadně se aklimatizuje (postupné ochlazování).

Hodně zdar a ať vám pejsek dělá radost.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.218 (?), 28.3.2013 19:08

Moc děkuji za reakci :-), to mě potěšilo, že zkušený chovatel možnost zádveří a později bouda nezavrhl. Je to pro mě přijatelnější verze, budu mít fenku na očích a nebudu to mít v noci daleko, když bude kňučet. Krmení tedy od začátku jen v kotci, to zní logicky - spojí si kotec s příjemnými záležitostmi.

Chceme mít s fenkou výborný vztah, máme dvě děti a bereme ji k nim jako parťačku, aby je časem doprovázela k dědovi, kamarádce... A samozřejmě jako plašiče nezvaných hostů. Zavírat do kotce ji neplánujeme, jen výjimečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 114.252 (?), 28.3.2013 21:45

zdravím, nám se moc pěkně osvědčilo dát velkého plyšáka k fence mamince, když jsme štěně brali a pořádně jsme ji s plyšákem vymydlili-můžete plyšáka nechat u feny na noc, plyšák načichne a štěně u něho pěkně spalo.Dokonce hledalo cicík, byl to plyšový pes tak 40 cm.Štěně bylo klidnější, když cítilo pach matky.Máme labradorku a venku byla něco kolem 7 týdnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 115.186 (?), 30.3.2013 11:03

Zdravím, podotýkám, že nejsem nějak extra zkušený chovatel, ale děkuji za kompliment. Pokud budete chtít, aby fenka dobře hlídala, tak se zavírání do kotce, myslím, neubráníte.

Režim návštěv by měl být ideálně tak, že pes půjde do kotce a návštěva k vám. Domnívám se, že pokud dovolíte cizím lidem, aby se mazlili s vaším psem, bude to na úkor jeho ostrosti. Pozor je rozdíl mezi mazlením a socializací. Socializaci s cizými psy a lidmi nepodcenit.

Na druhou stranu je na zvážení, jestli takto ostrého psa potřebujete. Přináší to totiž celou řadu problémů. My jsme museli například po pořízeni kavkazáků naprosto překopat rodinný režim. (Věděli jsme do čeho jdeme a stejně nás trochu překvapilo, jak nekompromisní hlídači to jsou). Jen pro představu - plot z karisítí výška min. 180cm, koule na brance. Psi tolerují kromě nás jen nejbližší příbuzné, které znají od malička. Nikdo jiný k nám nesmí - bez vyjímky. Nesmí nastat situace, aby někdo nedopatřením vlezl na náš pozemek, nebo nám nedej bože psi utekli protože by to znamenalo téměř jistě vážný úraz. Je lepší, když se návštěvy ohlásí dopředu, protože odvolat rozzuřeného KAO od plotu není vůbec snadné atd. 

Pro případné remcaly - my si takové psy vybrali, bydlíme na samotě a jsme z nich nadšení. Píšu to zde proto, aby bylo jasné, že mít ostrého psa není pro každého výhra. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.218 (?), 2.4.2013 9:18

Děkuji Vám i všem ostatním za zkušenosti, moc si jich cením.

Stačí nám, že fena bude na cizí štěkat, aby byla jen takový psychologický prvek - pes v zahradě na volno. A jak už jsem psala, parťák dcerám, když někam vyrazí samy.

Návštěvy k nám moc nechodí, ale máme malé děti, kterým časem chodit budou. Nerada bych pak kvůli tomu fenu zavírala, to by byla zavřená celé dny. Doufám, že nás bude brát jako svou smečku a instinktivně pozná, že chce někdo tu smečku ohrozit, bude-li to třeba. Zatím nemáme díky Bohu negativní zkušenost ani my, ani sousedi, ovšem preventivně toho psa potřebujeme. Proto jsem nechtěla nějakého "usměvavého" berňáka :-D, i když nad námi sousedi bernského mají a ten poštěkat a zastrašit umí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.33 (?), 2.1.2018 22:04
Dobrý den koupili jsme fenku labradora narozenou 1.9. a koupili jsme ji někdy v říjnu.Chtěli by jsme jí hlavně na zahradu jelikož jsem alergik a taky kvuli tomu, že jsme koupili dum, kde si myslím, že by mněl pes být.Od října ji máme doma, kde si myslím, jsme vybudovali vztah, vychovali,a naučili víc věcí, než jsme očekávali.Řekl jsem, že od nového roku pujde ven, kde zustane.Řekl bych, že se jí dost věnujeme a už jí i se tříletým synem máme tak rádi, že jí nechceme ublížit.První měsíc jsme s ní trávili co nejvíc času venku, co šlo.Druhý měsíc jsem udělal otevřený kotec s pruchodem do hospodařské budovy, kde má matraci z postele a učili jsme jí tam jíst a pít.Třetí měsíc jsme ji davali do kotce vždy, když nebyl nikdo doma, což byly nákupy, náštěvy a nebo práce.A po silvestru jsem jí nechal od rána venku s tím, že už to je trvalé.Ale včera bylo venku -2 a tak nějak mi trhalo srdce a hlavně bych jí vážně nechťěl ublížit zdravotně.Tak bych vás chtěl požádat o radu, jak dál.Muže štěně první noc začít v zimě a jak stará by mněla být, aby to zvládla?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.122 (?), 3.1.2018 12:05

Pes muze byt venku nebo vevnitr. Pokud ho chcete vysoupnout ven, pockal bych do jara. Mel ste ho nechat hned venku, pes by si pripravil srst, ta by se obalila tukem a pes by zimu bez problemu prezil. Az ho vysoupnete ven, uz ho neberte dovnitr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 3.1.2018 14:53

...nějak nesedí ten věk...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.61 (?), 6.1.2018 17:40

Souhlas s hostem 250.122

Pokud jste ho doteď měli vevnitř, tak si neudělal zimní srst s pořádnou podsadou. Dávala bych ho ven jen, pokud nemrzne a ne nadlouho. Jinak bych už teď počkala do jara. Venku by vám mohl nastydnout a dostat zápal plic.

Máte vidět, jaký rozdíl je v hustotě srsti kocoura chovaného doma a jarního kotěte, které bylo celý rok venku a stačilo si na zimu nasadit pořádný kožich (to je jak koule). Dceři loni v listopadu na čtyři dny zdrhnul "domácí" kocour a pak se z toho prochlazení 14 dnů kurýroval.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika