Písčitý svah



egert - (2) - 160.10 (?)
19.9.2009 15:24

Díky za Vás tip. Jediná nevýhoda u zimolezu Lonicera pileata je ta, že, by měl dorůstat, podle toho, co jsem našel na webu, výšky 1-3 m. Nemám s tím zkušenost, ale měl jsem představu spíše krytí více do plochy. Přesto ještě jednou díky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

egert - (2) - 250.7 (?), 27.6.2009 20:10, zobrazeno: 6149x

Dobrý den,

rád bych se zeptal, zda by mi někdo nedokázal poradit jaké rostliny použít ke zpevnění svahu, který je převážně z písčité půdy resp. písku. Zpevnění plánuji primárně kokosovou sítí, ale vzhledem ke konsistenci zeminy bych rád doplnil nějakým rostlinstvem s krycí schopností. Celkově jde o plochu asi 100m2, svah je vysoký asi 1,7m a sklon kolem 45 st. Slyšel jsem a uvažoval o skalnících, ale jsem v tomto směru laik, takže za každý tip předem děkuji:-). 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.197 (?), 18.9.2009 0:49

Dobrý den,

mám jen dva tipy:  -  polokeř levandule - je suchomilná a na půdu nenáročná, jen v zimě někdy vymrzá, chce lehký kryt. Kvete modře a lístky při doteku krásně voní. 

           - trvalka jestřábník. Je jich několik druhů a tento se rozšiřuje sám: šedozeloné lístky tvoří přízemní růžice, které kopíruní terén a tvoří souvislý koberec. Teď v září kvete malými žlutými kvítky. E.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.10 (?), 18.9.2009 17:25

Velmi děkuji za radu. Už jsem se bál, že se nenajde nikdo, kdo by poradil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 111.132 (?), 18.9.2009 20:53

Takových dřevin je spousta, já jsem teď pro podobnou věc kupoval zimolez Lonicera pileata. Měla by mít tu výhodu, že zakořeňují i výhony. Doplním ještě dříšťálem Berberis frikartii a volně zapuštěnými kameny, aby to nevypadalo moc uměle. Skalník je osvědčený, ale mně připadá moc "erární" - je snad na každém kruhovém objezdu, u dálnic atp., proto jsem ho z úvah vyřadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
egert - (2) - 160.10 (?), 19.9.2009 15:24

Díky za Vás tip. Jediná nevýhoda u zimolezu Lonicera pileata je ta, že, by měl dorůstat, podle toho, co jsem našel na webu, výšky 1-3 m. Nemám s tím zkušenost, ale měl jsem představu spíše krytí více do plochy. Přesto ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 21.9.2009 12:51

Lonicera pileata obvykle naroste do výšky kolem 1 m a šířka jednotlivého keře obvykle nepřesáhne 2 m (obojí za několik let po výsadbě...). myslím, že odrůda Moosgrün (nebo tak nějak) je spíše ještě plazivější. samozřejmě je možné je stříhat.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika