Pěstování rostlin na horách



Shakkiirraa - (1) - 26.166 (?) 
14.4.2009 14:23, zobrazeno: 10268x

Dobrý den

ráda bych se poradila jaké vhodné rostlinky a trvalky lze pěstovat v horských oblastech. Mám chalupu v Oderských vrších a jsou tam spíše polohorské až horské podmínky. Chtěla bych si tam vybudovat skalku a nějaký te záhonek kvetoucíma rostlinkama. Děkuji všem za radu a pomoc. M.Kempova

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 75.112 (?), 19.4.2009 14:50

Dobrý den paní Kempová.Mám praktické zkušenosti se zakládámím zahrad v takových oblastech.Pokud mohu poradit :1. vysazujte kultivary domácích rostlin, které se vyskytují v této nebo podobné oblasti jako přírodní druhy.2.před založením záhonu, nebo skalky dbejte na dokonalou likvidaci plevelů.3.Přizpůsobte rostlinnou skladbu tomu, jak často na chalupě pobýváte a kolik času péče budete vysazeným rostlinám věnovat.4.nepodceňte přípravu půdy pro růst kořenů rostlin. 5.v zimě počítejte s přivazováním větví k oporám, aby je nepolámal vítr a sníh.Rostliny: veškerý sortiment trvalých cibulovin, plazivývh a půdopokryvných trvalek a skalniček, zakrslé tvary borovic, smrků,tisů, jedlí,růže, kaliny,borůvky, vřesy,vřesovce, brsleny a pod.Petr Kopička - Opava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.3 (?), 4.6.2009 22:44

Dobry den chtela bych se zeptat jestli je vhodna na zahon pelargonie? mam taktez chalupu v Oderskych vrsich. Jenze syn si k nam privedl nejakou rasply a ta mi zahony s rostlinami vecne devastuje. 

Kralova

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika