Moje zahrada 3D



host - 205.18 (?)
14.1.2008 20:07

jestli mohu přidat komentář, jsem úplný laik v navrhování zahrady. Ale nějak jsem si ji navrhnout chtěla a udělala jsem to tak, že jsem si ji z různých úhlů vyfotila, fotku nahrála a v programu Rastrový obrázek jsem si tam do fotky malovala, jak chtěla, dokonce jsem si tam vložila i obrázky rostlin. Výsledek je zajimavý, i uspokojivý, pouze pro mou fantazii a potřebu.  Zkuste taky

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 210.126 (?), 11.8.2008 9:00

Dobry den,

mozna by nebyl spatny napad podivat se sem: www.zahradkari.cz/zahradkar/sp_mini.htm

zdravim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.104 (?), 11.8.2006 14:15

Program si můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet (okleštěná demoverze)

http://www.rgmt.cz/demo-planner-1.html

a uvidíte sama:-)  S programem se dá jakžtakž pracovat na vlastní zahradě, 3D pohledy jsou celkem uspokojivé (nejdou ale vytisknout), celkem slušná encyklopedie rostlin, pakárna při formování terénu. Ale za ty prachy, co chcete? Jinak absolutně souhlasím s panem Stanislawem - pro profesionála nepoužitelné...F.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 27.29 (?), 14.8.2006 16:06
 Program jsem kdysi dostal a vyzkoušel co se s ním dá dělat. Pokud jste zahrádkář a chcete si za dlouhých zimních večerů hrát tak prosím ano. Dobrá hračka. Nedovedu si ale představit, že bych si takto opravdu tvořil zahradu. Tady je asi snazší použít tužku a papír , informace o rostlinách najít na internetu a věřit, že moje představy se naplní. Nakonec stejně každý z nás amatérů občas něco předělá. Částečně pro to, že jsme to nezvládli, zpravidla ale proto, že se nám zalíbilo po čase něco jiného. Pokud se chcete návrhy živit tak to nedovedu dostatečně posoudit ale věřil bych panu Stanislawovi .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.18 (?), 14.1.2008 20:07

jestli mohu přidat komentář, jsem úplný laik v navrhování zahrady. Ale nějak jsem si ji navrhnout chtěla a udělala jsem to tak, že jsem si ji z různých úhlů vyfotila, fotku nahrála a v programu Rastrový obrázek jsem si tam do fotky malovala, jak chtěla, dokonce jsem si tam vložila i obrázky rostlin. Výsledek je zajimavý, i uspokojivý, pouze pro mou fantazii a potřebu.  Zkuste taky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 24.2.2008 11:50
Úplně stejně jsem dělal návrh přístřešku pro auto, místo vyfocené ze dvou stran a do toho jsem maloval v programu Malování (součást WXP). Přes nástroj "Sprej" jsem si tam domaloval i thúje :-) Pro mé potřeby to stačilo. Teď bych si rád nakreslil vlastní zahradu v nějakém programu, zkoušel jsem Moje zahrada 3d 2005, ale při pokusu o 3d zobrazení program spadne.. :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 24.2.2008 16:36

Tak plná verze šlape..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 37.218 (?), 23.11.2009 10:41

Dobrý den projektanti,

Program Moje zahrada mám. Musím se připojit k názorům, že jako domácí hračka je to zajímavé, ale pro profi projektanta nepoužitelné. Nepoužitelnost vidím především ve velké složitosti a zdlouhavosti něco vytvořit.

Jsem profesí strojní konstruktér, pracuji s programy CAD a to jak 2D tak i 3D. Zahrádkář jsem čistě amatérský, zájmový, ale chtěl jsem si vytvořit "počítačový" plán své zahrady (ca 2,5 tis m). Přiznám se, že se mi vlastně nic vytvořit nepovedlo, protože jsem neměl dostatek trpělivosti se s tím v programu Moje zahrada babrat. Nakonce jsem pro tvorbu základního jednoduchého 2D plánu pro vlastní potřebu použil konstrukční program AutoCAD. Mám pocit, že to co načrtnu v CADu za 5 minut, bych dělal v Mojí zahradě asi tak měsíc.

Ale v žádném případě program nehaním. Za ty peníze na hraní, proč ne.

Program pana Ryse "Sadovnické projekce" je profi nástroj, jehož nákup pro hobby zahrádkáře s jednou zahradou, podle mě, nemá smysl.

S.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.113 (?), 2.3.2010 10:33

Dobrý den přeji,

Také jsem si pořídil program 3D zahrada a musím říct, že je to program který vyžaduje pevné nervy a dostatek času. Pokoušel jsem se o vytvoření mé již zrealizované zahrady, ale nakonec jsem to musel vzdát. Vytvoření altánku na osázeném ostrůvku uprostřed vody a spojeným s břehem můstkem mi zabralo asi 5 hodin. Opravdu musím souhlasit s názory, že pro amatéry dobrá "hračka" ale na profesionální úrovni absolutně nepoužitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.98 (?), 8.8.2010 23:00

Dobrý den,
minulý týden mi přišla tato verze domů poštou. Musím říci že na takovéto domácí plánování zahrady je to naprosto dostačující, teda pokud netrváte na profi designu a autenticitě rostlin.Jedinné co mě na tomto programu rozčiluje je složitost a špatný skoro nepochopitelný návod jak s tímto programem pracovat, některé rostliny tam ani nenajdete, zbytečně mnoho barevných variant od jedné rostliny, špatné vyhledávání rostlin a dotedka se potýkám jak vytvořit oblouk. Ale práce typu pokus omyl a opětovné zkoušení z Vás vytvoří počítačového profíka.kdybych to měl shrnout, tak na domácí plány dobré, pro ty s malou představivostí dobré. Pro profizahradníky dosti omezené.Největší problém mi ale dělá občasné sekání programu a pak náhlé zmizení již vytvořeného návrhu a nemohu za nic nasvětě vytvořený nývrh uložit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.228 (?), 20.9.2010 9:06
Dobrý den. Používám ten program pouze, pro návrhy skalek a okrasných záhonů. Na naplánování celé zahrady je opravdu nepoužitelný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika