jizni svah - skalka



host - 27.174 (?)
1.2.2008 21:00

aj ja mám skalku na južnom svahu, osadila som ju tak aby tam niečo kvitlo po celý rok - primule dentikulaty, pulsatily, aj neaké crocusky a zakrslé narcisky a tulipánky a kosatčeky reticulata tie kvitnu ako prve, ešte koncom února, ked dokvitnú primulky tak zas začnu phloxy a sedum - rozchodníky - herbstfreude (červeny) acre yellow (žltý) spectabilis brilant (rúžový), krásne sa rozrastajú, potom začnú kvitnút aj klinčeky dhianthus plumarius, po nich campanulky - zvonky garganika, pekne to doplňajú aj ozdobné trávy - festuga glauca a carex morrowii, aj geum (kuklík) vydrží kvitnúť celé leto, koncom leta zas krásne kvitnúastry alpinus a netreba zabudnúť aj na jesenné crocusky, hlavne plnokvetý - colchicum waterlily - ukáže naozaj krasne a kvitne do prvých mrazov.

mám tam aj zopár zakrslých drevýn, zakrslú vrbku a modrín aj neaký ten euonymus - podobné buxusu, vrohu mám kniphofiu a darí sa jej tam úžasne

skalku mám už 4rok, no každý rok tam niečo mením a dosádzam a asi nikdy nebude tak úplne hotová, no hlavne že ma to poteší

tak ti prajem nech si spravíš krasnu skalku, ktorá ťa poteší

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 32.184 (?), 5.1.2008 22:05, zobrazeno: 13571x

Poradte mi prosim, jake tam mam vysadit rostliny. Dekuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.174 (?), 1.2.2008 21:00

aj ja mám skalku na južnom svahu, osadila som ju tak aby tam niečo kvitlo po celý rok - primule dentikulaty, pulsatily, aj neaké crocusky a zakrslé narcisky a tulipánky a kosatčeky reticulata tie kvitnu ako prve, ešte koncom února, ked dokvitnú primulky tak zas začnu phloxy a sedum - rozchodníky - herbstfreude (červeny) acre yellow (žltý) spectabilis brilant (rúžový), krásne sa rozrastajú, potom začnú kvitnút aj klinčeky dhianthus plumarius, po nich campanulky - zvonky garganika, pekne to doplňajú aj ozdobné trávy - festuga glauca a carex morrowii, aj geum (kuklík) vydrží kvitnúť celé leto, koncom leta zas krásne kvitnúastry alpinus a netreba zabudnúť aj na jesenné crocusky, hlavne plnokvetý - colchicum waterlily - ukáže naozaj krasne a kvitne do prvých mrazov.

mám tam aj zopár zakrslých drevýn, zakrslú vrbku a modrín aj neaký ten euonymus - podobné buxusu, vrohu mám kniphofiu a darí sa jej tam úžasne

skalku mám už 4rok, no každý rok tam niečo mením a dosádzam a asi nikdy nebude tak úplne hotová, no hlavne že ma to poteší

tak ti prajem nech si spravíš krasnu skalku, ktorá ťa poteší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alpinka - (1) - 33.1 (?), 10.2.2008 8:03
Ahoj. Co se týká jižního svahu, mám sklaku na takovém místě. Na stránce: krasa.netresku.sweb.cz, je fotogalerie kytek vhodných na tuto expozici. JInak Můžete napsat na dpetrli@seznam.cz a můžeme podiskutovat. Hezký den :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika