Doporučte dobrého architekta



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 230.135 (?) 
15.2.2013 13:56

Pane Stanislawe, nejde o okrasnou zahradu a ani o to být akorátní, ale o to poklidit trochu kolem domu, nesušit trávu na stojatě atd... Já bych okrasné zahrady navrhovat neuměl a ani u nás na dvorku a nebo zahradě nemáme koberce. Ale je rozdíl mezi tím, když na své pozemky někdo celý rok ani nešáhne a mezi tím, když občas poklidíte a posekáte. To také souvisí s tím, že někteří chytří lidé si myslí, že extenzivní zahrada = zanedbaná zahrada, na které když už něco uděláte tak to není potřeba dotáhnout do konce, ikdyž ho sousedi varují. Ty jeho stromky které nedopadly jako ten na fotce mají minimálně ožranou korunku. Ale je to pan architekt...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 18.68 (?), 15.2.2013 14:21

Jane pěsiteli, ani takové foto mě nepřesvědčí tom, že by se ten dotyčný na to vysloveně vykašlal. Jsem toho příkladem. Mám dva ovocné sady a když jsem založil ten první, který jsem obehnaln lesnickým pletivem proti zajícům, přesto jsem nakoupil chráničky na jednotlivé stromky. Kupoval jsem je od kolegy, který má velkoobchod na takové zboží. Byly to chráničky z Německa. Šedivé barvy, provedení spirálové. Moc se mi líbily. Ale jen do chvíle, když jsme zjistil, že i přes to protizajícové pletivo se zající do sadu dostali a ty chráničky, které byly pečlivě nainstalované, dokázaly úplně shrnout dolů. No a pak už je hodovali a hodovali. Kdyby mně to někdo dřív vyprávěl, měl bych určitě pochyby. Ale sám jsem to zažil. Takže tam možná kolem stromku na té fotce chránička byla, ale teď už není. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 234.138 (?), 15.2.2013 18:09

Lesnické pletivo je levnější než klasika proti vysoké má smysl, ale na zajíce neplatí. Ten stromek není dílem zajíce, srnec si tam vytloukal paroží. Plot tam nemá žádný a chráničky jsem neviděl. Na okus větví jsou stejně k ničemu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 16.2.2013 7:29

Přiznávám, že trochu nechápu, proč je fotka odrbaného stromku ve vlákně o zahradním architektovi. Snad jako důkaz, že a. byl nedbalý a neseděl tam s brokovnicí?  Koneckonců paní Urbanová má recht.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika