Co do truhlíků na jižní straně?



host 
30.3.2004 16:55, zobrazeno: 8130x

Hezký den,
loni na podzim jsme se nastěhovali do nového bytu a moc ráda bych už letos balkón ozdobila truhlíky, nejraději kvetoucími rostlinami. Mám ale obavy, že by je mohlo sluníčko spálit, balkón je totiž směrován na jižní stranu, kde téměř celý den svítí slunce. Prosila bych o radu, kt. květiny by toto snesly a toto prostředí jim vyhovovalo. Moc se mi líbí pestrobarevné truhlíky možná v kombinaci s něčím zeleným.

Děkuji moc za radu,
Marie, Praha.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host, 31.3.2004 8:35

Já mám přesně na jižní stranu orientovaný balkon a taky jsem loni poprvé řešila, co za kytičky by tam ten žár vydrželo (balkon a stěna baráku je navíc oplechovaná a bez kytiček to tam vypadá neútulné). Do truhlíku jsem dala pelargonie - zkombinovala jsem převislé a vzpřímené - a čekala jsem, co se stane. Pořídila jsem si teda na ně samozavlažovací truhlíky což si myslím že na ten jih bylo dobré. Letos chci vyzkoušet převislé petúnie, tak uvidím jestli to vydrží také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host, 7.5.2004 12:39
Mám vyzkoušeny petunie i surfinie, jobelky, muškát (ale ten obyčejný a pak (nevím jak se to jmenuje) zelené dlouhé převisy, smrdí to a odpuzuje mšice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika