Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řízkování a mšička révová, 27.1.2017
Přenos mšičky revokaze řízky možný je, ale podle mého názoru a dosavadních zkušeností je nepravděpodobný, obzvlášť pokud réví pochází z nevinařské oblasti, jakou Plzeň bezesporu je (ale na druhou stranu vůbec nerozhoduje, zda se řízek odebere z... celý příspěvek >
BV odrůdy, 20.1.2017
Jestli jsem to dobře pochopil, tyto odrůdy se zkoušelo sdružení Resistant u Břeclavi, proto označení BV. Některé nové odrůdy pana Glose pak už mají označení MV (Moravská Nová Ves). Práva množit odrůdy pana Glose má u nás Mělnické vinařství... celý příspěvek >
Klíčivost hrachu ponechaného při nízké teplotě, 20.1.2017
Osiva se běžně uchovávají při teplotách pod bodem mrazu. Důležité je, aby osivo bylo suché, tj pokud je v originálním sáčku, tak vůbec žádné nebezpečí poškození při mrazech nehrozí.
Co může být příčinou hnití cibule, 11.11.2016
Hniloba krčku může mít příčin víc, kromě houbových chorob se tak může projevit i dočasný nedostatek vápníku. Obecně cibule pěstovaná ze sazečky má podstatně horší zdravotní tav a skledovatelnost než setá cibule. Nevím jak po hrachu, ale letos... celý příspěvek >
Solaris, 29.9.2016
Podle dosavadních zkušeností Dubljanskij na rozdíl od Solarisu nemívá až tak vysokou cukernatost. Zatímco u Solarisu byla 25-26°Brix, u Dubljanského jsem maximálně naměřil 22°Brix (měřeno v polovině září 2016). Ale přitom mi připadá, že Dubljanskij... celý příspěvek >
Vitis Venus, 15.9.2016
U mne Venus z jiného zdroje vypadá jako na visačce. Bobule jsou však na bezsemennou odrůdu relativně velké (cca 4g) a vyvinutá semena jsem v nich nezaznamenal. Odolnost k plísni je podobná.
Réva vinná pěstování bez postřiku, 14.9.2016
Záleží hodně na místě pěstování a počasí v daném roce. Rošfor není podle mých dosavadních zkušeností odolnější k padlí než Aladdin a Galahad. Měl jsem na něm letos napadené některé bobule, které pak popraskaly. Ale v odolnosti k plísni révové je v... celý příspěvek >
Solaris, 14.9.2016
U Solarisu jsem problém s opylením prozatím v žádném roce nezaznamenal. V prvních letech byly hrozny menší, ale jak keře zestárly tak se velikost hroznů a celkový výnos zvýšil.
Peronospora?, 8.9.2016
Ošetření v této fázi by snad pomohlo zachránit nějaké listy pro lepší vyzrání réví. To co je perenosporou zničené už zničené zůstane.
Klasifikace odolnosti révy vůči nemocem, 7.9.2016
Pepa měl štěstí, že se u něj padlí objevilo pozdě. Pokud by napadení padlím přišlo například po odkvětu, což je zcela běžná skutečnost, nemusel by mít úrodu žádnou. Tak bych určitě dopadl sám ve svých pro padlí příznivých podmínkách, pokud bych po... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 31.8.2016
Galahad má s Talismanem hodně podobnou (vysokou) odolnost k plísni révové (oba dva mají stejné geny odolnosti k plísni). Na rozdíl od Talismanu má Galahad vyšší odolnost k padlí, ale proti padlí bych doporučil ošetřit i Galahad, Talisman určitě... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 28.8.2016
Podle mých zkušeností z posledních cca 10 let nelze srovnávat odolnost odrůd, které mají geny odolnosti proti plísni z amurské révy, s dalšími interspecifickými odrůdami. Platí to i u mladých sazenic, mám vysazeno 20-30 Galahadů a plíseň není na... celý příspěvek >
Sazenice révy 2016, 27.7.2016
I můj příspěvek může být brán jako útok na konkurenci, ale snesu to, cenami Slovplantu nikdy konkurovat nebudu. Závidím Pepovi stanoviště, na kterém je réva bez chorob. Nizinu nemám a proto si ji netroufám hodnotit. Monarch mám a vím, že je... celý příspěvek >
Choroba nebo škudce revy, 22.7.2016
Discus, Zato a Quadris jsou strobiluriny, které se doporučuje používat preventivně, nemají kurativní (léčivý) účinek. Nevím, jestli v tomto stadiu pomůže Falcon, případně Prosper. Každopádně na padlí je nutné pamatovat a po odkvětu proti němu... celý příspěvek >
Réva vinná pěstování bez postřiku, 14.7.2016
Souhlasím, že absolutní rezistenty dosud nejsou ke koupi, byť se na nich pracuje. Hlavně je nutné rozlišovat dvě základní choroby, které révu trápí a sice padlí a plíseň révovou (perenosporu). K padlí nejsou současné "rezistentní" odrůdy moc... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika