Příspěvky uživatele - 142.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Roubování okurek na tykev 2016, 31.3.2016
Letos jsem si Sprinter objednala přímo ze SEMA v balení po 100 semenech, semínko vyjde levněji než v malém balení. Platbu jsem provedla předem a sáček mi poslali doporučeným dopisem, zaplatila jsem jen za dopis, ne dobírku. Počítám s tím, že budu mít... celý příspěvek >
Paradajky a papriky rastu len do listov, 25.3.2016
Dusíkaté vápno slouží k desinfekci půdy. Aplikuje se do vlhké půdy nejméně tři týdny před výsadbou plodin. Rozložené se stane zdrojem dusíku a vápníku. Pozor na brzkou výsadbu po aplikaci, již se mi stalo, že se mi popálila výsadba kedluben. ... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2014, 21.3.2016
S uhníváním v místě spoje nemám žádnou zkušenost, to se mi nikdy nestalo. Stalo se, že uhnila od kořene okurka, tykev, naroubovaná a vysazená rostlina, ale místo srůstu ne. Roubuji několik cm nad zemí, z místa srůstu někdy začnou růst kořeny,... celý příspěvek >
Rajčata - moc brzy vysety - co s tím?, 21.3.2016
Pokud jsou vyčouhlé, lze je při přesazování částečně odspodu odlistit, aby nezahnívaly listy, a odlistěnou část stočit do spirály do kelímku, potom spirálu zasypat substrátem.  J.  
Velmi ranné Princess, 20.3.2016
Předně odrůda Princess není velmi raná, ale jen raná. Není tudíž vhodná pro nejranější sklizně a předkličování. Jde o výbornou salátovou odrůdu k uskladnění. Po překrojení bych ránu nechala zaschnout volně na vzduchu. Při překrajování je riziko... celý příspěvek >
Roubování okurek na tykev 2014, 18.3.2016
Kořen okurky se po odstranění části stonku ponechá v zemi, kde se postupně rozloží. J.
Roubování okurek na tykev 2016, 15.3.2016
Kdo se již letos pustil do výsevů okurek a podnoží pro roubování. Včera jsem naroubovala první dvě okurky. Roubovala jsem odrůdu Midios F1 na Sprinter.  J.
Papriky 2016, 13.3.2016
Pro paní Danu 22: Tato plata z průhledného potravinářského plastu jsem zakoupila v domácích potřebách. Snažila jsem se vybrat něco co nejmíň esteticky rušivého. Vyšší okraje jsou praktické při převážení v autě, kelímky nepadají při brzdění a... celý příspěvek >
Papriky 2016, 10.3.2016 Obsahuje fotku
Paprikám se letos dobře daří, pěstování sazenic mám "vychytané". Změny pouze v několika odrůdách. Přikládám dnešní fotografii z výsevu v první polovině ledna. J.
Semenaření, 9.3.2016
V genetice jsme se učili, že vlohy se v F2 generaci štěpí v poměru 1:2:1. To jde o jednu vlastnost, např. velikost plodů, další vlastností je třeba úrodnost, odolnost k chorobám... Každá rostlina má stovky genů, ty se v další generaci různě... celý příspěvek >
Zloutnouci listky u malych sazenicek rajcat, 8.3.2016
Stav se mi jeví jako popálení, nemohu vyloučit herbicid. Viroza je málo pravděpodobná, protože žloutnou různé odrůdy (přenos semenem) a hmyz, který by to roznesl tam není. Nemůže být kompost příliš silný (koncentrace živin)? Kuprikol či jiný... celý příspěvek >
Jahody, 5.3.2016
Minulý pěstební cyklus jsem měla na netkance, od r. 2010 do r. 2014. Nebylo nutno stále plet. Dle manžela se ráda hrabu v zemi. O to horší byla likvidace záhonu. Netkanka byla prorostlá kořeny okolního trávníku, ještě letos se vyorávala v bramborách,... celý příspěvek >
Predklíčenie brambor - svetlo, 28.2.2016
Kolik těch brambor předkličujete? Pokud je to množství jenom na záhonek, tak lze umístit do nízké přepravky někam na skříň. Na brambory nemusí jít přímé slunce, stačí rozptýlené světlo. Sama je umisťuji do předsíně na skříň v nízké přepravce, takže... celý příspěvek >
Paradajky a papriky rastu len do listov, 28.2.2016
Mohlo by to souviset s přehnojením dusíkem. Dusík podporuje nárůst listové plochy. Nebo také můžete mít výsadbu příliš hustou, rostliny se potom vytahují za světlem.  Stínění skel, vysoká vzdušná vlhkost, těch příčin může být více.  J.
Množení sazenic rajčat řízkováním 2016, 21.2.2016
Dnes jsem provedla první řízkování. Rostliny Sl. Děvočky již měly dostatečný počet pravých listů. Vrchol nad pátým listem jsem uřízla, omezila listovou plochu a zasadila do výsevního substrátu, kelímek jsem umístila na parapet do rohu bez přikrývání.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika