Příspěvky uživatele - 141.32

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Série Top, 2.9.2013
Letos nám poprvé zaplodila Hanita. Zraje nyní, chuť výborná, plody jsou poměrně malé, jdou dobře od pecky, po dvouměsíčním suchu a následném dešti hodně popraskaly, nejvíc z asi deseti odrůd modrého ovoce. Nyní zraje i Toptaste, letos jde dobře od... celý příspěvek >
Díry na listech paprik, 29.8.2013
Zajděte do skleníku večer s baterkou a uvidíte. J.
Je tohle okurka?, 25.8.2013
Ano, asi to bude cukrový meloun, na ten jsem nepomyslela, cukrový meloun jsem nikdy nepěstovala, u nás by nerostl, zkoušela jsem pěstovat meloun vodní, ten má semínka podobná okurce, ale má výrazně odlišné listy od okurek. Semínko melounu by se mezi... celý příspěvek >
Je tohle okurka?, 25.8.2013
Nejde o okurku, jde o nějakou tykev. Pokud jste měla okurky roubované, půjde o podrůstající podnož. Pokud je máte ze semínek, byla příměs semínka tykve mezi okurky. Všimněte si listů, musí mít mírně odlišný tvar od listů okurek.  J.
Je to plesen?, 20.8.2013
Mně ty listy přijdou spíše popálené po krajích, i když plíseń je podobná, vzhledem k počasí bych se spíše přikláněla k úžehu než k plísni. Prohlédněte pozorně stonky, pokud tam budou hnědé fleky jde o plíseň. Jiřina
Plíseň na rajčatech, 19.8.2013 Obsahuje fotku
Snímek paní Michaely mi nepřipadá na svilušky, plísen to též není. Vím, že u rajčat existuje spousta chorob, některé se u nás nevyskytují, jiné jen snižují výnos, ty mne až tolik nezajímají. Sama řeším jen plíseň bramborovou a apikální... celý příspěvek >
Nejchutnější okurky hadovky, 11.8.2013
Tak jsem letos zasela a naroubovala okurku La Diva. Roste jako divá, plodí ostošest. Sice na přebalu je anglicky napsáno nehořká, moje plody jsou nahořklé. Hořkost je pod slupkou a v části u stopky, někomu to vadí více, jinému méně. Nejraději bych ji... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 11.8.2013
Semínka Daterina mám získané zde na webu výměnou, zdroj neznám. Mám v rohu skleníku jednu rostlinu, druhou jsem podarovala. Rajče roste velmi slabě, v horkých dnech bylo pořád povadlé, jako by neumělo nasávat vodu ze země. Je na něm několik vijanů... celý příspěvek >
Okurky a tykvovité 2013 - sklizeň, 10.8.2013
Pro paní Renatu: Opisuji recept na patizonky z loni vydané knihy o zavařování zeleniny. 2500g malých patisonů, 470 g cibule šalotky, 350 g mrkve, 220 g červené papriky 100g česneku, 1 feferonka na jednu sklenici. Kopr. Nálev : 3 l vody, 1 a... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 8.8.2013
Pro Mirka: Stále se zajímám o rezistentní odrůdy k plísni bramborové, (která u nás zatím letos není) Název odrůdy Fytoustojčivyj mi evokuje, že může mít odolnost k plísní bramboru, ta se jmenuje Phytoftora. Je tato moje dedukce správná či... celý příspěvek >
Sklizeň rajčat 2013, 7.8.2013 Obsahuje fotku
Přidávám několik fotek drobotiny ve skleníku. Teprve nyní máme dostatek rajčat na jídlo, některé venkovní odrůdy mi začínají zrát, odrůdy na zpracování mají všechny plody zelené a ještě kvetou. V chuti u mne a přátel, kteří dostali klonované... celý příspěvek >
Okurky a tykvovité 2013 - sklizeň, 6.8.2013
Loni jsem donesla podarovanou sklenku žlutých patizonků na společnou grilovačku, po patizonech se jen zaprášilo, chlapům velmi chutnaly, ani na mě nezbylo k ochutnání. Proto jsem se letos rozhodla vypěstovat a zavařit vlastní. Jinak tykvím a cuketám... celý příspěvek >
Okurky a tykvovité 2013 - sklizeň, 5.8.2013 Obsahuje fotku
Přidávám též fotky sklizně okurek a tykvovitých. Letos poprvé pěstuji žluté patizony za účelem zavařování drobných plodů v pikantním nálevu, dobře to chutná i vypadá.  Jiřina
Sklizeň rajčat 2013, 4.8.2013
Také jsem včera po několika letech bez poškození apikální nekrozou objevila několik poškozených plodů rajčat s oválnými plody. Listy rajčat i půdu v okolí jsem polila konví s hodně naředěným vápenným mlékem, doufám, že to pomůže. Chlorid vápenatý... celý příspěvek >
Nemoc rajčete?, 31.7.2013
Ve vašem případě bych odstranila více postižené listy, dle předpovědi počasí nás nečeká období vhodné k šíření plísní. O plíseň bramborovou se nejedná, ostatní choroby většinou plody nezničí. Moc bych to neřešila. Chemii bych v současné době před... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika