Příspěvky uživatele - 248.29

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rez hrušňová - kdy je nejvhodnější doba k pokácení jalovce, 14.4.2014
Tak se do diskuze zamíchám taky - na netu jsem se pro změnu dočetla, že místo končícího Baycoru se má používat Delan (příp.Dithane). A pro zajímavost, kdysi jsem četla článek s fotkami od nějakého bio-pěstitele, že pomáhá k hrušni zasadit... celý příspěvek >
Prosím o určení konifery, 14.4.2014
Taky si tam vyplejte ten pýr (druhá fotka), ten vám kůra nezlikviduje a jak se dostane keřům do kořenů, už se ho nezbavíte  ;-))    Lída
Usychání rododendronu, 14.4.2014 Obsahuje fotku
Tipla bych přelití ve špatné zemině. Vyndat, zasadit znovu takto : udělat jámu vel. cca 40/40, hl.50cm, dospodu dát asi 5cm drenáž z nějakých větviček a rhododendron zasadit do směsi rašeliny a kompostu, a pokud máte, přidejte i listovku. Mělo by to... celý příspěvek >
Ochrana stromů, 14.4.2014
No já letos zjara také vzala po broskvoni Kuprikolem všechny stromy, ale udělala jsem to poprvé v životě, normálně to nedělám.  Lída
Ochrana stromů, 14.4.2014
Také se snažím stříkat co nejméně. Broskev je nutná kvůli kadeřavosti, meruňka kvůli monilii, švestky kvůli červivosti a hrušeň kvůli rzi. U jabloní záleží na odrůdě. Moje postřiky vypadají takhle : broskev - na podzim 1x Kuprikol (používá se i v... celý příspěvek >
Identifikace plevele v trávníku, 14.4.2014
Pokud to je druh trávy, tak to v trávníku chemicky zlikvidovat prakticky nelze, jedině vydloubat.           Lída 
Žloutnutí mladých listů muškátů, 14.4.2014
Může to být jak chladem (obvykle jsou předpěstovány ve sklenících), tak zeminou. Po vlastních zkušenostech se spíš přikláním k té zemině, "substrát na muškáty" jsem koupila jen jednou a musela jsem je přesadit do jiného. Nejlepší je "zahradnický... celý příspěvek >
Acer časť bez listov, 13.4.2014
Ještě bych s odříznutím počkala, větev nevypadá suchá.          Lída
Výsadba sazečky, 12.4.2014
Pokud má cibulku pevnou, ano. Pokud to je jen slupka se zeleným ocáskem, tak z ní nic nebude.           Lída
Vrba japonská, 12.4.2014
Ostříhat hodně nakrátko! Ať nejdříve pořádně zakoření.  Lída
Druhy kaktusů, 12.4.2014
Já jsem si nechala jen 3 nejmilejší kousky ("na památku") a ty jsem ještě od září nezalila. Vždycky je až po "zmrzlých", kdy teplota neklesá pod 5°C, šoupnu na balkon - na týden do polostínu a pak až na slunce, aby se nespálily, a teprve tam zalévám.... celý příspěvek >
Jakou popínavku vybrat na obrost torza stromu?, 12.4.2014 Obsahuje fotku
Mám přes podobný strom (zatím ještě větve má, ale dožívá) přehozenou růži (z řízku, asi R.multiflora). Na dva roky staré fotce je ještě malá dole, ale teď má šlahouny 4m dlouhé a prorůstá celou korunou. Když kvete, je to krása...  Lída
Sasanka sličná - Anemone blanda (jak ji podpořit a rozmnožit), 11.4.2014 Obsahuje fotku
Ona nesnáší nechráněná moc silný mráz - a dvě zimy po sobě hodně mrzlo, byl i silný holomráz. U mne přežila jen těsně u keře. Jinak se kromě dělení hlízek také vysemeňuje, tak možná počkat se sekáním, až semena dozrají a... celý příspěvek >
Druhy kaktusů, 11.4.2014
Sice už mamilárky řadu let nesbírám, ale tu 1) bych řekla něco jako M.muehlenpfordtii (M.celsiana). Ta druhá je zdeformovaná nedostatkem světla a zaléváním v zimě. Od 15.9. do 15.5.  vůbec nezalévat, ani pokud je máte v teple (mají nejraději... celý příspěvek >
Je toto vlnovník?, 11.4.2014
Podívejte se na na tento dokument. Vlnovník se vyskytuje později a vypadá trochu jinak, je hlavně podle střední žilky listů.           Lída
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika