Příspěvky uživatele - 38.136

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
A opět neznámá rostlina, 19.5.2019
Jo, jo. Je to ona.... Podle mně tam vloni v takovém množství nebyla, to bych si všiml. Chová se trošku invazivně.
A opět neznámá rostlina, 19.5.2019 Obsahuje fotku
Hlavně kolem křižovatek v HK roste často tahle rostlina. Z dálky vypadá jako řebříček, na který je ale ještě brzo. Tak jsem nelenil... a je to brukvovitá rostlina, jako nějaká tařice... Vypadá na dvouletku. Podle mně semena trousilo auto. Má nějaké... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 16.5.2019
V minulých dnech byly mimořádně ideální podmínky pro rozvoj strupovitosti. Pršelo. Proto jsem dnes použil relativně nový přípravek proti strupovitosti a padlí SERCADIS v kombinaci s přípravkem TALENT, tj. podobná to kombinace, jako pro zahrádkáře... celý příspěvek >
Světlé skvrny na listech jabloně, 13.5.2019
Mšice jitrocelová...
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 7.5.2019
Tak dnes Mythos + Talent. Má pršet. Do konce května to vidím na ještě dva postřiky proti padlí a strupovitosti a bude konec fungicidních postřiků.
Akumulace tepla v pařeništi, 6.5.2019
Mám malé pařeniště 100x120 cm poly, made in China, přitápím jen při ohrožení žehličkou se spínacími hodinami, třeba 18 - 9 hod. Od konce března bez problému. Rajčata přímo vysévám tam. Melouny, kytky... Na noc zakrývám dekou a hadry. V noci tam je... celý příspěvek >
Neznámá kapradina, 6.5.2019
Já bych se přikláněl k pryskyřníkovitým.
Pozná někdo co je to za nářadí?, 5.5.2019
Svěrka zámečnická ruční.
Napadena merunka, 4.5.2019
Jedinou možností je postřik na začátku a na konci kvetení. Bez mudruvání, jestli je nebo není chladno a deštivo. Každou peckovinu, u které se to dá předpokládat. Dnes jsem u synovce řezem dolaďoval broskvoň a našel jsem několik chomáčků zvadlých... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 4.5.2019
Je to dost pravděpodobné, Admirál má pihovitost šlechtiteli přiznanou. Ale záleží na podnoži, půdě (o pár metrů dál může být trochu jiná) a hlavně nepřehnojit! A už jsem chytil do lapáku dva samce obaleče jablečného. Ve shodě s AMETem...
Napadena merunka, 4.5.2019
Moniliové vadnutí. Původce je stejný jako u moniliové spály. ESFY to asi nebude, je brzo.
Usychající květenství na jabloni, 1.5.2019
Myslím, že to může být i poškození mšicemi nebo merou jabloňovou. Na druhé fotce je nějaký pupenový nebo slupkový obaleč, takový ten chomáček listů uprostřed dole.
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 1.5.2019
Dnes jsem vyvěsil lapák Deltastop CP (obaleč jablečný). Konečně začalo pršet a pršet snad i bude, tak je třeba pohlídat strupovitost. Nejrizikovější je období do velikosti jablek lískového oříšku. To končí prvotní infekce ze spadaného listí. Objevil... celý příspěvek >
Jarní škůdci, 28.4.2019
Jsou to hlavně pupenoví a slupkoví obaleči. Přezimuje housenka i vajíčko. Postřik Sulkou nemá význam. Provádí se postřik insekticidem zhruba ve stadiu zelené až růžové poupě. Třeba Reldan nebo Mospilan.
Rajčata 2019, 28.4.2019 Obsahuje fotku
Tohle jsou rajčata vysévaná 29.3., dnes je 28.4. Po zmrzlých, tj. za 2 - 3 týdny budou akorát k výsadbě ven, ne-li už přerostlá. Od začátku jsou ve studeném pařeništi. Na noc jsem zakrýval dekou. Takže není kam spěchat...
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika