Příspěvky uživatele - 150.232

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou magnoili, 4.9.2017 Obsahuje fotku
March-Till- Frost mám řadu let, už kolem tří metrů vysokou. Kvete začátkem dubna, kdy se květy zcela utevřou (není to moc efektní). Pak sporadicky vyhazuje poupata, která se nerozvíjejí. Nyní je zrovna druhá větší vlna, kdy je na keři celkem dost... celý příspěvek >
Jakou magnoili, 4.9.2017
Nigra není žádná novinka, jenom se méně nabízí. Je ale hodně podobná nejběžnější Susane, většina lidí je od sebe nerozezná. U mě Susane dorostla už přes 3,5 metru (hustě, kompaktně) a kvete pravidelně, i když už začíná být hodně zastíněná. Její... celý příspěvek >
Klíčení palmy ze semen?, 25.8.2017
Při sběru semen z "neznámých" palem je vhodné udělat pár fotek mateční rostliny, aby byla možná pozdější identifikace. I v datlovkách jsou velké rozdíly v nárocích na pěstování. Jejich klíčení patří k těm nejsnadnějším, zejména, když jsou semena... celý příspěvek >
Usychání listů u cykasu, 24.8.2017
To se z počátku někdy stává (než chytne správný rytmus). Pak je nutné ho zimovat v teple u světlého okna a pravidelně ho pootáčet.
Klíčení palmy ze semen?, 24.8.2017
Většina semen takto vůbec nevyklíčí. Záleží na mnoha okolnostech. Přesný odkaz na podrobné stránky sem není možné vložit. Jen orientačně, jak jsou ta semena stará, kdy a kde jste je sklízel? Pokud jsou starší, je nutná stratifikace.
Usychání listů u cykasu, 24.8.2017
Obnova listů je běžná...
Klíčení palmy ze semen?, 24.8.2017
Na odborných fórech najdete přesný postup.
Identifikace dřeviny, 20.8.2017
Elaeagnus pugensis "Maculata" to není, ta má výrazné trny a panašované listy. Mohu nafotit. Docela určitě to není ani Eriobotrya japonica, která má naprosto charakteristické listy. Elaeagnus umbellata by to být mohla.
Popenec v trávníku, 17.8.2017
He, he. kvůli neschopnosti hubit přesličku ji evropská komise vyjmula ze seznamu invazivních druhů...
Popenec v trávníku, 17.8.2017
Mě ten Bofix zabírá až po polovině léta. Na jaře, v období růstu, na některé potvory nezabírá ani Garlon (který beru jako dost silný zabiják).
Stromy pro japonskou zahradu poskytující stín, 17.8.2017
Na japonskou zahradu se obvykle používají japonské dříny, ale ty opravdu nejsou rychlerostoucí. Škumpu by si na kultivovanou zahradu zasadil jen šílenec... Já jsem použil jako vrchní patro klasickou Pinus sylvestris, nigra a rigida (které občas... celý příspěvek >
Popenec v trávníku, 17.8.2017
Je to jedno z největších svinstev na zahradě, Naštěstí na to celkem dobře zabírá Bofix v silnějších koncentracích. Sekání mu nevadí, pomáhá vertikulace.  I po několika letech výše popsaných postupů je na mé zahradě stále hojný...
Doporučte popínavku, 16.8.2017
Není slovo "invazivní" pro Trubač ještě málo výstižné? Ty výmladky jsou docela běs, vylézajíí i několk metrů od původní rostliny, mulčovací plachta je jim k smíchu. Už mě dokonce podlezli i betonový chodník (základy min 50 cm do hloubky). Je... celý příspěvek >
Rybník na zahradě, 15.8.2017
Obvykle se na to používají zatravňovací tvárnice.
Doporučte popínavku, 15.8.2017
Bylo by pěkné se naučit vkládat přispěvek najednou. Mimochodem je tam několik nepřesností. Kvete až po několika letech na jaře a plodí jen v přítomnosti další rostliny (nikoliv dalších odrůd). V sezóně vyžaduje poměrně dost vláhy. Nevím, čím by měla... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika