Příspěvky uživatele - 82.212

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Red Prince / Red Jonaprince, 22.12.2013
Také si vypůjčím Petrova slova a řekl bych, dobrý rok pro Otavu.
Staré odrůdy jabloní, 19.12.2013
U Goldena u velkopěstitelů je možné počítat s 8-12 fungicidními ošetřeními. Záleží na průběhu počasí v daném roce, především do konce června. Těch insekticidních je obvykle méně. V zahraničí těch postřiků je daleko více, tady chybí... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní, 18.12.2013
No, to byste se divil, p. Rostislave. Dosud jsem měl možnost se stýkat s vícero tržními pěstiteli a musím dát za pravdu panu Milošovi. Velkopěstitelé jsou závislí na obchodnících a ti žádají to, co zde bylo mnohokráte řečeno a co je pak i vidět v... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní, 17.12.2013
Já zase např. neuznávám pojem originální chuť. Co si pod tím představit? Snad jen chuť těch odrůd, které byly objeveny jako nahodilý semenáč? U všech ostatních, tedy kříženců, je ta chuť potom mix? To by pak ten mix platil jak pro " staré", tak pro... celý příspěvek >
Kidd´s orange, 17.12.2013
To ano. Asi nejznámější je Chlum u Hradce Králové, kde to Prušáci natřeli Rakušákům.
Rozela, 17.12.2013
Rozela má optimální chuť v listopadu, záleží na lokalitě a ročníku. Na vánoce už to není ono a od ledna je už dužnina moučnatá. U mě je to tedy vyloženě pozimní jablko, podobně jako Blaník, či některé další odrůdy označované jako zimní. V minulosti... celý příspěvek >
Odrůda Benet, 17.12.2013 Obsahuje fotku
Dnes jsme degustovali poprvé Benet (Melrose x Rubín). Velikostí plodů, jejich tvarem a částečně i barvou připomíná Rubín, ten však má výraznější žíhání. Slupku nemá tak tuhou jako Melroze, spíš jako Rubín. Délka je někde mezi krátkou u Melroze a... celý příspěvek >
Red Prince / Red Jonaprince, 14.12.2013
Pisatele předešlého příspěvku docela chápu. Jen bych mu připomenul, pokud získává informace od jednotlivých pěstitelů zde, na fóru, že je také třeba přihlížet v jak teplé, či studené lokalitě (nadmořská výška většinou nestačí), je odrůda... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní, 14.12.2013
Já si zase myslím, že dohadovat se tady o hloupostech, vzájemně se dokonce podezřívat je k ničemu a ztráta času.
Drnovice 2013, 12.12.2013
Ohledně Rozely se připojuji k oběma diskutujícím přede mnou. I letos vynikající odrůda, však také jsou už všechny plody ze sklepa pryč.
Drnovice 2013, 11.12.2013
Jo, to jsou všechno věci, které mají na umístění vliv. Při jen zběžném shlédnutí tabulky mě překvapilo nízké ohodnocení šťavnatosti u Šampionu. Dokonce i Fragrance byla ohodnocena o něco více. A přitom to je tak málo šťavnatá odrůda, ke které těžko... celý příspěvek >
Květopas, 11.12.2013
Nelze srovnávat nesrovnatelné. Naprostý souhlas p. Vysloužile. Neradím každému, p. Rosťo. Kdosi tady jednou uvedl jeden výrok, který si dovolím zopakovat. Každý nechť pěstuje podle svých možností, znalostí  a způsobů... celý příspěvek >
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 11.12.2013
Sirius u mě měl letos menší úrodu. Už jsem zde zmiňoval, že letos v druhé půli července měl velký propad plodů. Byly větší než vlašský ořech a nebylo to způsobeno škůdci. Podobné problémy jsem měl u Jonalordu, kde v té době spadla větší část plodů... celý příspěvek >
Květopas, 10.12.2013
Nevím, proč vypadlo přihlášení v mém předešlém příspěvku.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 10.12.2013
Nějak vypadlo mé přihlášení v předešlém příspěvku.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika