Příspěvky uživatele - 137.210

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Parazit na borovici, 11.8.2018
Jsou to výměšky housenek které jehlice požírají, někdy se v těch "výtrusech" ukrývají.Při malém výskytu housenky posbírám, když to nepomůže použiju insekticid (Mospilan, Fast).
Halehaven a Fairhaven, 10.8.2018
Modřinku jsem zrušil před pár lety, byl to takový ten stromek co se nepovede (nerostl, plody malé, nedobré).Na vitálním stromku budou broskve určitě o něčem jiném.Letos se v dobrém světle předvedlo i Flamingo na tříletém stromku (první úroda).Krasva... celý příspěvek >
Halehaven a Fairhaven, 9.8.2018 Obsahuje fotku
Letošní tropy přály víc Fairhavenu, přestože jsem odflákl probírků tak ty menší Fairhaveny mají příjemnou broskvovou chuť, pevnou dužinu a nádherně voní.Halehaven letos moc aromatu nepobral je sušně sladký, nějaké kyselinky jsou taky cítit, takže... celý příspěvek >
Broskvoň Symphonie, 9.8.2018 Obsahuje fotku
Symphonie - příliš povyku pro nic.Má nádherné, velké plody, pevná dužina je jen u malých nedozrálých plodů.Velké plody v těhle vedrech rychle měknou jako u Halehavenu, ale dužina je malinko pevnější asi jako u Suncrestu když se nechá dojít.Plně... celý příspěvek >
Nektarinka Venus, 9.8.2018
Letos žádné tabulky neplatí, včera jsem obral poslední Redhaveny a Suncresty, dneska první Symphonie a nektarinky Venus.Narozdíl od kolegy musím říct, že je Venuska perfekní "symphonie"chuti dokonalé rozložení cukrů a kyselin plus nádherná vůně,... celý příspěvek >
Suncrest (dotaz), 7.8.2018
Suncrest a Halehaven dozrávají společně, dneska mám v plánu otrhat poslední plody.Letos je chuťově výraznější Suncrest, Halehaven má slabší aroma, míň kyselin a rychleji měkne.Plodnost je po výrazné probírce tak akorát i Halehaven po dvou ročním... celý příspěvek >
Je to Durancie?, 6.8.2018
Podle mě to Durancie je, zralá bude tak za 3-4 týdny.Plody by měly být v plné zralosti temně modré, ikdyž existuje i žlutá Durancie která není tak kvalitní.Z prvních, menších úrod nebudete moc nadšen.Slíva Durancie vstupuje do plodnosti velmi pozdě a... celý příspěvek >
Suncrest (dotaz), 5.8.2018 Obsahuje fotku
Do třetice vynikající, letos broskvová bomba.
Stanley choroba, 5.8.2018
Příčin může být víc, nedostatečný povýsadbový řez, sucho,nebo přelítí, popřípadě přehnojení.Těžko říct, z fota dvou nefunkčních listů se víc vyčíst nedá.
Broskev mezi Redhaven a Cresthaven, 5.8.2018
Ano, Redhaven má dlouhé zběrové okno, i v letech z horším průběhem počasí v době dozrávání (až 4 týdny) kvalita plodů je vždy velmi dobrá.Já bych upřednostnil ten Suncrest (letos nemá konkurenci).pokud se dá říct o nějakých broskvích, že mají... celý příspěvek >
Zelené broskve, 3.8.2018 Obsahuje fotku
Možná by mohlo někoho zájímat (Václav Tetera a kolektiv-Ovoce Bílých Karpat)
Nevíte co je to za stromek?, 1.8.2018
Nejspíš netýkavka Albízie (Albizia Julibrissin) Mimosacae-citlivkovité.
Broskev mezi Redhaven a Cresthaven, 1.8.2018 Obsahuje fotku
Letos neplatí žádné tabulky dozrávání odrůd.Na stromech jsou ještě poslední Michaely a Redhaveny, zralý je Jayhaven, začínájí změkávat Fairhaven, Halehaven a Suncrest.Rozdíly v kvalitě odrůd jsou minimální, nejsladší je RH, nejaromatičtější zatím... celý příspěvek >
Špendlíci, malé švestičky, 31.7.2018 Obsahuje fotku
Tvar plodů je u Lipnické samozřejmě jiný,  růst "cik-cak"a řídká koruna tam ta podobnot se St. Jul. je jako vejce-vejci.Jinak naprostý suhlas s tím co napsal pan Vysloužil, navíc nevěřím panu Chovancovi ani tu výtěžnost destilátu (bez použití... celý příspěvek >
Špendlíci, malé švestičky, 31.7.2018
Onen St.Julien mi přípomíná "St. Lipnickou",růst, habitus,listy i plody vzdálené"sáh"od sebe.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika