Příspěvky uživatele - 56.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Likvidace krtků, hryzců aj, 7.1.2018
ANO máte pravdu, tuhá zima by hryzce i slimáky určitě notně zredukovala, ale dokud neumíme poručit větru dešti, tak musíme redukovat alespoň takto :-D
Očkování / roubování broskvoní, 7.1.2018
Dotaz?!  Ad B) do jake teploty na narašení přesunout a hlavně na jak dlouho? Ad D) po naroubování kam umístit? Pokojová teplota asi moc vhodná nebude co nebo ano? Sice suchý vzduch moc nepřidá (dát sáček), na druhou stranu sklep 5°C to... celý příspěvek >
Likvidace krtků, hryzců aj, 7.1.2018 Obsahuje fotku
Na něco je to teplé počasí dobré. Za dnešek...
Chovani vlastnich opylovacu - samotarske vcely (mason bees), 2.1.2018
Na to, že je teprve 2. 1. 2018 tak už teď u mne vyhráváte "Cenu inovátora roku 2018" :-D Ještě teprve dočítám celou diskuzi, ale už teď vím, že to budu muset vyzkoušet. Bambusu mám dost :-D, ale ten penzion s papírovýma vkladkama + uskladnění je... celý příspěvek >
Jaký nůž na roubování?, 28.12.2017 Obsahuje fotku
Konečně jsem dohledal shop s neodlamovacími čepelemi. Už jsem s tím kdysi též rouboval, ale nepamatuji si - jestli to oboustranné broušení břitu nebude dělat paseku oproti rovinnému roubováku, ale pořád lepší než již zmíňovaný příborák :-D No už je... celý příspěvek >
Forkertův způsob očkování - čipování - "chip budding" Jaro?, 19.12.2017
Ten forkert se nabízí, že je snadnější a pro mě hlavně lepší v tom, že nemám moc roubů a ještě k tomu mizerných, takže vybrat 3 seriózní očka za sebou na roub bude problém o tloušťce nemluvě. Ne kopulaci nezavrhuji, vsak též byla jediná, kterou se mi... celý příspěvek >
Forkertův způsob očkování - čipování - "chip budding" Jaro?, 19.12.2017
Dobrý den, čekal jsem jestli tady ještě něco nepřibude, bohužel nic, asi už jsou lidé přehlceni, protože znalců je zde dost :-D Ano kdysi jsem tak právě rouboval katalónský špendlík - dvouletá větvička s postranním výhonem. Ujmulo se, vypilal jsem... celý příspěvek >
Forkertův způsob očkování - čipování - "chip budding" Jaro?, 17.12.2017
Dobrý den, včera jsem odebíral rouby a bohužel nutno konstatovat, že ne vždy se podaří odebrat pěkné rouby. Snad kromě TOPHITu s pěknými přírůstky jsem posbíral balast - Valjevka, Domácí, Wang, Toptaste... k věci. Těžko bude vybrat pěknou dlouhou... celý příspěvek >
Airlayerying, 10.12.2017
Ne samozřejmě, že pokud bude kočka chtít, tak se tam lehce dostane, ale rve mi srdce, když pipláte vysazený stromek a dobytek... z tisíce stromů si brousí drápky zrovna na něm a až do dřeva. A jiný příklad... ááá v uzavřené zahradě netřeba chránit... celý příspěvek >
Airlayerying, 10.12.2017
Ano máte pravdu 100*100 by bylo určitě vhodnější, ale dělal jsem je jako první/poslední záchranu pro broskve. Asi ty rozměry pro jabloňě a švestky budu muset přehodnotit :-(Ano 1 m pro srnu není nic, ale u nás je krmě dost, spíš si chodí ke mě na... celý příspěvek >
Airlayerying, 10.12.2017 Obsahuje fotku
To ano, ale už jsem udělal přípravy :-D Mám pokusný záhonek 2,5*2,5m. Dookola mám 30cm do země zapuštěné žulové desky 3cm tloušky a pod celým záhonkem mám svařované pletivo, oko 1*1cm. Celý záhonek obehnán 1 m vysokým plůtkem proti srnčí a kočkám... celý příspěvek >
Paulownia - poškozené větve, 10.12.2017
Já ještě tak velké paulownie nemám, ale dle mého názoru jsou díry způsobené vymrznutím části kousku kůry (mě nevyzrálé terminály vždy umrznou, takže u špatně vyzrálého dřeva to bude stejné) no a vzhledem, k tomu, že jsou nové přírostky duté, tak to... celý příspěvek >
Harbrite vs. Harbinger - odolnost?, 10.12.2017
Děkuji za odpověď :-D Asi to jen potvrzuje, že různé stromy různě kvetoucí reagují na mráz jinak. No RH mám zasazenou, tak snad se dočkám plodů. Tak z hlavy by jste nevěděl, která broskvoň z FM3, RH, Primissima, Harbinger kvete dřív a opačně která... celý příspěvek >
Airlayerying, 10.12.2017
... a ještě dodatek. Ano souhlas, když mám "hypersenzitívnu odrodu", tak bez dobré podnože je nachýlnost asi x2. Ale všechny odrůdy nejsou náchylné a věřím, že by jim zpravokořennění mohlo vyhovovat. Dnes kdy už bych řekl je mnoho odrůd snad až... celý příspěvek >
Airlayerying, 10.12.2017
Jestli to má výhodu nevím... já chci tuto metodu vyzkoušet jako alternativu k získání "podnoží", které mi tento rok ještě před zimou skoro všechny sežral všivák hryzec :-(
Další diskuze:  6,  7,  8  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika