Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Česnek Štěpán, 6.11.2017
V letošním roce dal Štěpán skoro o třetinu vyšší výnos na průměr všech odrůd ze Sema, bylo vidět, že mu sucho vadilo méně než paličákům.
Sloupovité jabloně, 12.10.2017 Obsahuje fotku
Tyhle jsou "jedlé":
Sloupovité jabloně - žlutoplodé, 15.9.2017
Lambada může mít načervenalé líčko, to je pravda. Sonet mi také celkem chutná, ale má střídavou plodnost. Goldlane je také velmi slušné jabko, v degustacích bývá ze soupovek hodnoceno nejlépe, ale barvu má dlouho zelenou, zežloutne až ve... celý příspěvek >
Sloupovité jabloně - žlutoplodé, 15.9.2017
Myslím, že neurazí Lambada. Jestli si vzpomenu, dám sem odpoledne fotku. Plodí slušně a její chuť je také vyhovující. Sice v ní chybí nějaká extra příchuť, ale německé sloupovité jabloně překonává hravě.
Super skorè odrody - Tajná Monacha, Chrust, 15.9.2017
Dubovskij rozovyj jsem vysadil loni, ale bohužel zimní mráz mu nedovolil už letos zaplodit. Oproti Galahadu vidím jednu nevýhodu v tom, že nemá tak vysokou odolnost na plíseň révovou a asi ani k zimnímu mrazu, na druhou stranu má obrovskou přednost... celý příspěvek >
Vosy - jak na ně?, 22.8.2017
Zatím se mi nestává, že by vosy nebo sršni dělali problémy přes síťky. Ale jinde to může být jiné, při současných náletech hmyzu a ptactva to nevylučuji. Pytlíky se dělají v různých rozměrech, větší jsou pochopitelně dražší, ale bohužel u nás... celý příspěvek >
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 8.7.2017
Podle mého názoru se jedná jen o překlep a záměnu révy a okurek. Dávka je všude stejná a liší se jen OL u těchto dvou plodin. Nemělo by smysl registrovat do okurek přípravek, jehož ochranná lhůta je 21 dnů. Asi napíšu na ÚKZÚZ, aby si to opravili... celý příspěvek >
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 4.7.2017
V Registru přípravků na ochranu rostlin na stránkách ÚKZÚZ má Nissorun 10 WP čtyři registrace (jedno pro profesionální uživatele a tři malo uživatele) Ale ani u jednoho není ochranná lhůta pro okurky 21 dnů, všude jsou tři dny. 21 dnů je u všech... celý příspěvek >
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 28.6.2017
Neonikotinoidy nejsou určeny na roztoče, dokonce jsou články, které popisují po jejich aplikaci zvýšený populační růst těchto škůdců.
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 28.6.2017
Nissorun 10 WP má na okurkách ochranou lhůtu 3 dny!
Insekticid Mospilan, 14.6.2017
Konkrétně u Mospilanu je už relativně dlouho zjištěn výskyt rezistence mandelinky vůči tomuto přípravku.
Redukce výhonů, 8.6.2017
Sice nevím, co je jalovák, ale plodné letoroty mám letos například na Krystalu, který jsem připravil na přeočkování seřezáním kmínku, takže je jisté, že u něj výhony vyrašily přímo a pouze z kmínku. Podobně se chová napřiklad Rondo nebo Solaris.
Redukce výhonů, 8.6.2017
Pokud by byly všechny výhony ze starého dřeva jalové, neměl bych letos skoro žádnou úrodu. Naštěstí tomu tak není. Vylamovat je určitě lepší než stříhat a přílišná hustota keře je dobrá jen pro houbové choroby.
Lze ekologicky zlikvidovat Pýr plazivý?, 26.5.2017
Bofix ale není určen na jednoděložné plevele, ten je naopak určen do trávníků na likvidaci dvouděložných plevelů. Proto na pýr neúčinkuje! Na likvidaci pýru je možné použít tzv. gramicidy (Targa, Fusilade, Agil, Pantera atp.) ale je nutné počítat... celý příspěvek >
Paprikám usychají vrcholky, 25.5.2017
Možná se pletu, ale připadá mi to jako poškození herbicidem obsaženým v levných kupovaných substrátech. Není to úmysl, ale otázkou jsou suroviny pro výrobu těchto "substrátů". Stačí použít slámu z obilí ošetřenou určitým hojně používaným herbicidem... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika